Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Kobiety szukają związku, faceci przysług. Taka jest prawda

24

Przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest niemożliwa. Nie chodzi tu tylko o seks. Według najnowszych badań sprawa wydaje się bardziej skomplikowana.

Kobiety szukają związku, faceci przysług. Taka jest prawda
(iStock.com, Ivanko_Brnjakovic)

*Różne postrzeganie przyjaźni jest kluczem do problemu nietrwałości przyjaźni damsko-męskich. * Kobiety szukają bratniej duszy, faceci kumpla z którym coś mogą robić. Przyjaźń dla kobiety to inwestycja emocjonalna, dla mężczyzny forma transakcji barterowej. Dlatego oczekują przysług, czytamy w "Daily Telegraph" z Oxford University.

Kobiety szukają bliskiego związku z drugą osobą. Panowie mają kilku znajomych, z którymi po prostu mogą robić różne rzeczy. Jeżeli muszą się np. przeprowadzić, po prostu znajdą sobie nowych kompanów do picia, kobiety mają trudniej – mówi prof. Robin Dunbar z Oxford University, który przewodził badaniom

Inne są też recepty na cementowanie przyjaźni. Kobietom wystarczą długie rozmowy przez telefon. Tymczasem facetom nie są zupełnie potrzebne. Oni wolą po prostu razem spędzać czas – pójść na mecz, skoczyć do pubu czy po prostu napić się piwa.

Przy temacie przyjaźni między przedstawicielami różnych płci często pojawia się seks. Uważa się, że dążenie do stosunku zawsze kończy koleżeński układ. Zdaniem naukowców fizyczność to po prostu wypadkowa tego ile czasu spędza się wspólnie i ile wysiłku wkłada się w związek.

*Jakpodaje serwis randkowy MeetMe, seks między przyjaciółmi jest powszechnyy. *Ponad połowa z 6,5 tys. ankietowanych odpowiedziała, że przynajmniej o tym fantazjowała. Prawie 40 proc. seks ze swoim przyjacielem lub przyjaciółką ma już za sobą.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić