Koniec z gejami w TV. To "wulgarne, niemoralne i niezdrowe"

41

Zdaniem chińskich władz media nie powinny "wyolbrzymiać ciemnej strony społeczeństwa". Dodają, że pokazywanie homoseksualistów w telewizji jest "wulgarne, niemoralne i niezdrowe".

Koniec z gejami w TV. To "wulgarne, niemoralne i niezdrowe"
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Barcex)

W życie wchodzą nowe regulacje dotyczące dozwolonych treści pokazywanych w telewizji. Od teraz zabronione jest pokazywanie homoseksualizmu, miłości pozamałżeńskiej i nieletnich oraz zjawisk nadprzyrodzonych. Zmiany mają dotyczyć głównie seriali emitowanych w Państwie Środka. Przepisy zostały opublikowane na oficjalnej stronie China Television Drama Production Industry Association.

Telewizja nie powinna pokazywać nienormalnych relacji i zachowań seksualnych, tj. kazirodztwa, związków jednopłciowych, perwersji, molestowania, wykorzystywania i przemocy seksualnej - cytuje "Independent".

Wiele osób wyraziło swoje niezadowolenie z nowych przepisów.

W którym wieku my żyjemy, że cały czas otwarcie dyskryminuje się homoseksualistów? - napisał jeden z niezadowolonych internautów.

O zoofilii nic nie wspomniano, czyli jest dozwolona? - wtóruje mu inny.

Nowe ograniczenia są prawdopodobnie spowodowane emisją szokującego serialu. To historia o parach jednopłciowych zatytułowana "Uzależnieni od heroiny". Materiał szybko zniknął z anteny i jest dostępny tylko na platformie Youtube, która jest zakazana w Chinach. Nowe regulacje ostrzegają także przed innymi, szkodliwymi treściami, które mogą trafić do młodych Chińczyków - paleniem papierosów, nadmiernym piciem alkoholu, seksem nieletnich, ekstrawaganckim stylem ubierania.

Czary, reinkarnacja i inne zjawiska nadprzyrodzone też muszą zniknąć z odbiorników. To nie koniec absurdalnych przepisów.

W telewizji nie mogą pojawiać się sceny, które pokazują szczegółowy sposób działania detektywów. Takie informacje mogą być później wykorzystane przez przestępców, którzy będą umieli się przed tym bronić. Materiały telewizyjne powinny promować doskonałą tradycję i kulturę Chin, przekazywać pozytywną energię i pomagać w osiągnięciu tzw. chińskiego snu - przytacza "Independent".

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić