Korea Północna naruszyła przestrzeń powietrzną. Południe odpowiedziało ogniem

25

Rośnie napięcie na granicy dwóch Korei, po tym jak niezidentyfikowany obiekt latający zbliżył się do zdemilitaryzowanej strefy.

Korea Północna naruszyła przestrzeń powietrzną. Południe odpowiedziało ogniem
(East News, KNS)

Południowokoreańskie wojsko nadało kilka ostrzegawczych radiowych komunikatów, które zostały jednak zignorowane. Kiedy jednostka powietrzna należąca do Korei Północnej nadal przebywała w zakazanej strefie, żołnierze otworzyli ogień, ostrzeliwując ją z karabinu maszynowego. Według ministerstwa obrony Korei Południowej, po tych strzałach, które nazwali "ostrzegawczymi", obiekt szybko zawrócił i skierował się na północ.

Obiekt najprawdopodobniej był dronem, ale nie wiadomo, czy był uzbrojony i jaka była jego misja. Były wysoko postawiony oficer wywiadu Stanów Zjednoczonych twierdzi, że Korei Północnej najprawdopodobniej zależało na inwigilacji oraz na podżeganiu do konfliktu.

Myślę, że używając swojej jednostki Kim Dzong Un chciał zbadać, co może zrobić dowództwo w Seulu w takiej sytuacji. Mogło chodzić także o prowokację - powiedział emerytowany podpułkownik Tony Shaffer.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić