Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Korea Północna ogłosiła alarm. Do kraju Kim Dzong Una nadciąga kataklizm

231
Podziel się:

Korea Północna z przerażeniem patrzy na zniszczenia u sąsiadów z Południa. Kim Dzong Un postanowił osobiście zmierzyć się z problemem zbliżającego się do Korei Północnej kataklizmu. Na początek zmył głowy urzędnikom, że nie potrafią sobie poradzić z pogodą.

Korea Północna ogłosiła alarm. Do kraju Kim Dzong Una nadciąga kataklizm
(PAP/Newscom, KCNA)

Tajfun Lingling spowodował poważne zniszczenia w Korei Południowej. Zginęły co najmniej trzy osoby, a tysiące domostw zostało zniszczonych. Połacie kraju są bez energii elektrycznej.

Teraz żywioł zmierza do Korei Północnej. Zaniepokojony Kim Dzong Un przewodniczył nadzwyczajnemu spotkaniu urzędników państwowych w sprawie tajfunu. Istnieją obawy, że tropikalna burza może uszkodzić uprawy, które są niezwykle cenne. Korea Północna cierpi z powodu poważnych niedoborów żywności. Przywódca Korei Północnej zrugał podwładnych, że są "bezradni wobec tajfunu".

Mieszkańcy obszarów zagrożonych tajfunem i powodziami zostali ewakuowani. Specjalni „strażnicy” mają regularnie sprawdzać infrastrukturę, taką jak mosty czy państwowe budynki - podaje BBC.

Zobacz także: Zobacz także #KresyŚwiata: Państwo-potwór. "O swobodzie możemy zapomnieć"

Wcześniej Pjongjang przyznał, że Korea Północna cierpi z powodu najgorszej suszy od 37 lat. Kim Dzong Un wezwał obywateli do „walki” ze szkodami, jakie poniosły uprawy rolne.

W 2017 r. Korea Północna również została dotknięta poważną klęską - suszą, która spustoszyła produkcję podstawowych produktów, takich jak ryż, kukurydza, ziemniaki i soja. Ze względu na dezinformację Korei Północnej nie wiadomo dokładnie, jaki to miało wpływ na obywateli kraju. Doniesienia medialne w tamtym czasie mówiły, że wiele osób dotknęło niedożywienie lub nawet śmierć. Od lat 90. głód zabił setki tysięcy Koreańczyków z Północy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(231)
Pytam
3 lata temu
Ten gruby to nasz z Żoliborza?
Ogar
3 lata temu
No widzisz kim to nie musi byc bomba zeby ciebie wymiotlo
Poznałem praw...
3 lata temu
Podobno jest bogiem komunistycznym to powinien konytrolować i ustawiać pogodę, a nie zwalać winę na podwładnych za złą pogodę!
Felicjan
3 lata temu
Ja nie żartuje z Korei północnej,bo nas za kilka lat to samo czeka głód jak i śmierć głodowa.To już nadchodzi z roku na rok nawet bez tajfunu.Przykre ale prawdziwe !
rozstrzelać
3 lata temu
tajfun i po problemie
WC
3 lata temu
Korea, Kim - wielki kraj wszyscy się z nimi liczą. Z nami nikt................
aga
3 lata temu
Przecież ma boskie umiejętności- wyda dekret i po tajfunie.
Hi
3 lata temu
Po nagłówku myślałem że Tusk do nich leci z wizytą 😂😂😂
Kanis
3 lata temu
Naśmiewanie się z państwa sekowanego przez tzw."wolny świat" pod wodzą USA, jest wyjątkowo nieetyczne.
dom&nick
3 lata temu
umiłowany przywódca instruuje urzędników jak zmieniać pogodę!
im
3 lata temu
U nas niedługo też tak będzie......Mamy swojego Kima-uwielbianego przywódcę narodu.....
nik
3 lata temu
kim się troche zapuscił
kik
3 lata temu
Jeszcze kilka lat rządów naszej nieomylnej partii i też będzie podobnie
antyklerykał
3 lata temu
urabianie gawiedzi !!!!! .../Nad Europę nadciąga potężny huragan. Zagrozi Polsce? ..Silny cyklon Gabrielle nadciąga w kierunku Europy. Za kilka dni ma przekształcić się w huragan i tym samym stać się potężnym zagrożeniem m. in. dla Wielkiej Brytanii. Żywioł może dać się we znaki także Polakom. Według prognoz, cyklon tropikalny Gabrielle najprawdopodobniej stanie się huraganem pierwszej kategorii (może osiągnąć prędkość do 150 km/h). Już niedługo ma zagrozić Wielkiej Brytanii, bo potężny sztorm zmierza znad Atlantyku właśnie na północ. Brytyjczyków czekać może prawdziwy kataklizm. ………./
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić