Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus: "Mama z sąsiedztwa" zostawia posiłki dla potrzebujących

12
Podziel się:

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa mieszkańcy Severna Park w stanie Maryland mogą liczyć na darmowe posiłki. Przygotowuje je tajemnicza "mama z sąsiedztwa", która postanowiła wesprzeć potrzebujących w tych trudnych chwilach. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Koronawirus. Tajemnicza "mama z sąsiedztwa" postanowiła wesprzeć potrzebujących
Koronawirus. Tajemnicza "mama z sąsiedztwa" postanowiła wesprzeć potrzebujących (kadr z ABC News)

"Mama z sąsiedztwa" zostawia posiłki w papierowych torbach. Rankiem mieszkańcy znajdują je na stole niedaleko ronda w Severna Park. Nieznajoma zapewnia, że przygotowała dania w sterylnych warunkach.

Jeśli jesteś głodny i potrzebujesz zjeść, zostawię dla ciebie kilka toreb ze zdrowymi posiłkami. Przygotowane z miłością przez mamę z sąsiedztwa w czystej i odkażonej kuchni – napisała "Mama z sąsiedztwa" na brezencie, którym osłoniła stół z jedzeniem.

Koronawirus: jak zareagowali mieszkańcySeverna Park?

Jedną z osób, której pomogła "mama z sąsiedztwa", jest Kimberly Gussow. Ta matka dwojga dzieci od czasu wybuchu pandemii musi liczyć się z każdym wydatkiem. Kobieta cieszy się, że ludzie starają się wspierać nawzajem w tak trudnych chwilach.

Zobacz także: Zobacz też: Wolontariat w czasach pandemii. Tak pomagają Polacy

To coś więcej niż tylko pozostawienie na stole torby z jedzeniem. Ona przywraca światu wiarę w dobro – przyznała Kimberly Gussow w wywiadzie dla ABC News.

Na przykładzie działań "mamy z sąsiedztwa" Kimberly Gussow uczy dzieci, na czym polega dobro. Od kiedy nieznajoma pozostawia na stole posiłki dla potrzebujących, Gussow czuje dumę ze swojego miejsca zamieszkania. A także silniejszą więź z lokalną społecznością.

To wspaniałe móc pokazać naszym dzieciom, że na świecie istnieje dobro. Nie może ono dotyczyć wyłącznie nas samych, lecz musi także innych – cytuje Kimberly Gussow ABC News.

Zdanie Gussow podziela lokalny polityk Nick Kipke. W jednym z wpisów na Facebooku zdradził, że widok posiłków pozostawionych przez "mamę z sąsiedztwa" zawsze poprawia mu humor.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
test
2 lata temu
test
Artur
3 lata temu
Za parę miesięcy okaże się, ze to psychopata podkładający wąglika do kanapek
nika
3 lata temu
Chce być anonimowa, powinno się to uszanować.
Wilkowiecko
3 lata temu
No kurde! Ja chciałem wspomóc mojego sąsiada który był w kwarantannie i podrzuciłem mu pod drzwi jego domu paczkę z żywnością którą kupiłem za całą moją rencinę. Na paczce napisałem mu życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Następnego dnia on na posesję wezwał policję i saperów a mnie antyterroryści skuli a potem przewieźli do Komendy Miejskiej Policji w Kłobucku.
Waleria
3 lata temu
Kobieta ma dobre serce. Piękne zachowanie. Dobrze, że o nim napisaliście,to daje wiarę w ludzi.
kkk
3 lata temu
A jak ona jest zarazona????
Apsik
3 lata temu
U nas by stolik ukradli albo połamali
Wierny
3 lata temu
A U NAS TO ROBI NA WIELKĄ SKALĘ CARITAS!!!
Ziuta
3 lata temu
Boże,daj mi siłę abym choć w części był jak Ona
xyz
3 lata temu
To pozostawiam "bez komentarza"....Wspaniała pomoc dla potrzebujących....myślę jednak, że nasze Społeczeństwo, nie dorosło jeszcze do takich sytuacji...myślę, że zanim by ktoś się "poczęstował" przygotowanym posiłkiem, to zostało by to rozrzucone po ziemi....mamy przykłady z pojemnikami na używaną odzież....po pierwsze nikt tych pojemników nie opróżnia, a po drugie są one rozbijane, a ubrania "walają się" po ulicach.....
Stary
3 lata temu
Suchy prowiant: kawa, herbata, mleko, napoje energetyczne :-)
Ddd
3 lata temu
Dobry gest 😊
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić