Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Koronawirus. Polski sportowiec pokonał chorobę. Teraz pomoże innym

1
Podziel się

Artur Kramarczyk, polski tenisista stołowy, w połowie marca uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Krótko po wyleczeniu z choroby postanowił zaangażować się w pomoc innym.

Koronawirus. Polski sportowiec pokonał chorobę. Teraz pomoże innym
(Materiały prasowe)
bETXpLPF

Mężczyzna trafił do szpitala jednoimiennego w połowie marca. Jak sam mówi, na początku doskwierały mu objawy takie jak gorączka, bóle stawów, mięśni i głowy. Nie miał kaszlu ani duszności. Gdy objawy się nasiliły, trafił do szpitala. Teraz opowiada o swoich wspomnieniach ze szpitalnych sal.

Części personelu szpitala udzielał się stres. Zwłaszcza paniom, które sprzątały oddział. Były przerażone - opowiada Artur Kramarczyk.

Zobacz także: Zakażony koronawirusem sportowiec ostrzega chorych. "To rozwala psychikę"

bETXpLPH

Mężczyzna od 12 roku życia gra w tenisa stołowego. Obecnie amatorsko występuje w lidze opolskiej i regionalnej lidze czeskiej. Jeszcze w marcu rozgrywał zawody za granicą, prawdopodobnie wtedy został zakażony.

Mój kolega z drużyny chciał grać za wszelką cenę. Przyjechał z katarem, kaszlem, gorączką i dusznościami. Wtedy nikt nie spodziewał się, że mógł być zakażony koronawirusem. Obawy pojawiły się później, gdy okazało się, że jego kolega z pracy zataił chorobę. Inny znajomy zawodnik z Czech zaraził swoją matkę. Zmarła - mówi 46-latek w rozmowie z portalem Sportowe Fakty.

Teraz należy do grupy ozdrowieńców. Zgłosił się do szpitala jako wolontariusz oraz do punktu krwiodawstwa. Jego krew po przejściu choroby może pomóc w leczeniu zakażonych koronawirusem.

bETXpLPN

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETXpLQi
KOMENTARZE
(1)
Lupilu
2 lata temu
Ja bym na jego miejscu tak nie cieszył się z wyzdrowienia to bomba która tyka. Bezpłodny już będzie płuca uszkodzone krwiaki w muzgu serce a dokładnie mięsień też uszkodzony bo rozpuszcza. Więc po co się cieszyć. To tylko czas.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić