Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. 45 nowych przypadków i 17. ofiara śmiertelna

27

Ministerstwo Zdrowia przekazało trzeci sobotni raport na temat nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Resort powiadomił również o siedemnastej ofierze śmiertelnej.

Koronawirus. Rośnie liczba przypadków i ofiar śmiertelnych
Koronawirus. Rośnie liczba przypadków i ofiar śmiertelnych (East News, Artur Zawadzki)

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Jakich regionów Polski dotyczą nowe przypadki? W tym gronie znalazło się czternaście osób z województwa łódzkiego, osiem osób z województwa podlaskiego, sześć osób z województwa dolnośląskiego, pięć osób z województwa świętokrzyskiego, cztery osoby z województwa małopolskiego, trzy osoby z województwa wielkopolskiego, dwie osoby z województwa warmińsko-mazurskiego oraz po jednej osobie z województw lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Siedemnasta ofiara śmiertelna koronawirusa. "Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera

Zobacz także: Ewa Minge i jej krawcowe szyją maseczki

Liczba zakażonych wciąż rośnie

Do tej pory w naszym kraju odnotowano 1481 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym siedemnaście ofiar śmiertelnych. Z dnia na dzień liczba osób zainfekowanych wzrasta. Niestety, tempo tego procesu jest coraz wyższe.

Pamiętajmy o odpowiedzialności. Okres pandemii jest ogromnym wyzwaniem dla całej ludzkości. Szczególnie istotne jest przestrzeganie zaleceń służb, dbanie o higienę, a także otaczanie troską osób starszych, które znajdują się w grupie największego ryzyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić