Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Kolejny raport ministerstwa. Już ponad 1100 przypadków

4

Coraz szybciej rośnie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. O godzinie 14:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych osobach zainfekowanych wirusem z Wuhan.

Koronawirus. Mamy już 1120 potwierdzonych przypadków
Koronawirus. Mamy już 1120 potwierdzonych przypadków (PAP, Leszek Szymański)

Mamy 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Tradycyjnie Ministerstwo Zdrowia przekazało informację, w jakich województwach przebywają osoby zakażone. Nowe przypadki dotyczą czternastu osób z województwa łódzkiego, siedmiu osób z województwa dolnośląskiego, czterech osób z województwa śląskiego, czterech osób z województwa wielkopolskiego, czterech osób z województwa małopolskiego oraz po jednej osobie z województw opolskiego i podkarpackiego.

Tym samym wzrosła liczba potwierdzonych przypadków. Do tej pory w naszym kraju odnotowano 1120 zachorowań, w tym czternaście ofiar śmiertelnych.

Zobacz także: Wolontariat w czasie pandemii. Tak pomagają Polacy

Ministerstwo Zdrowia nieustannie przypomina o ograniczeniach

Przedstawiciele resortu dbają o to, by do wszystkich Polaków docierały informacje o wprowadzanych ograniczeniach. Chcą im również uświadamiać, jak ważne jest przestrzeganie zaleceń. Tylko dzięki postępowaniu w sposób odpowiedzialny możemy skutecznie walczyć z szalejącą pandemią koronawirusa.

Pamiętajmy o ograniczeniach w przemieszczaniu się. Według najnowszych ustaleń, obowiązuje zakaz wychodzenia z domu bez poważniejszej przyczyny, takiej jak chociażby zrobienie zakupów, podróż do pracy czy wyprowadzenie psa.

Nie należy też uczestniczyć w zgromadzeniach. Poruszając się na piechotę, należy utrzymać bezpieczną odległość, z kolei jadąc transportem publicznym powinniśmy zajmować co drugie miejsce siedzące. Jeżeli masz wątpliwości, jak zachowywać się w czasie epidemii koronawirusa, koniecznie rozwiąż nasz quiz. Poruszamy w nim najważniejsze kwestie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić