Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport ministerstwa. Kolejne potwierdzone przypadki

19

W piątkowy poranek Ministerstwo Zdrowia poinformowało za pośrednictwem Twittera o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju.

Koronawirus. Coraz więcej przypadków w naszym kraju
Koronawirus. Coraz więcej przypadków w naszym kraju (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Resort przekazał wiadomość o 23 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Wiemy, jakich województw dotyczą. W gronie nowych pacjentów z koronawirusem znalazły się cztery osoby z woj. wielkopolskiego, cztery osoby z województwa śląskiego, cztery osoby z województwa warmińsko-mazurskiego, trzy osoby z województwa podlaskiego, trzy osoby z województwa świętokrzyskiego, trzy osoby z województwa pomorskiego oraz dwie osoby z województwa kujawsko-pomorskiego.

Liczba osób zakażonych koronawirusem wciąż wzrasta. Do tej pory obecność wirusa z Wuhan potwierdzono u 1244 pacjentów, w tym szesnaście osób zmarło.

Zobacz także: Łukasz Szumowski odpowiedział na apel lekarza

Jak wygrać z pandemią koronawirusa?

Takie pytanie zadaje sobie mnóstwo osób. Bez wątpienia sprawa jest niesłychanie skomplikowana. Nikt jeszcze nie ustalił precyzyjnej recepty na pokonanie wirusa z Wuhan. Mówi się, że nawet nadejście wyższych temperatur nie pomoże w walce z tym przeciwnikiem.

Co zatem robić, by próbować wytępić koronawirusa? Przede wszystkim ważna jest odpowiedzialność i wykonywanie zaleceń, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się śmiercionośnego wirusa. Pamiętajmy, by nie wychodzić z domu, gdy nie jest to konieczne. Trzeba też dbać o higienę i otaczać opieką osoby starsze. To właśnie one znajdują się w grupie największego ryzyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić