Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Nowe potwierdzone przypadki. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych

3

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejny raport dotyczący koronawirusa. Wynika z niego, że wzrosła liczba potwierdzonych przypadków, a ponadto mamy kolejne ofiary śmiertelne.

Resort zdrowia przekazał najnowsze dane dot. koronawirusa w Polsce
Resort zdrowia przekazał najnowsze dane dot. koronawirusa w Polsce (Getty Images, Contributor)

Resort zdrowia przekazał informację o 153 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

W jakich regionach wykryto kolejne zainfekowania? Nowe przypadki obejmują 41 osób z województwa śląskiego, 27 osób z województwa mazowieckiego, 19 osób z województwa opolskiego, 16 osób z województwa łódzkiego, 12 osób z województwa świętokrzyskiego, 10 osób z województwa dolnośląskiego, 10 osób z województwa podlaskiego, 7 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 6 osób z województwa wielkopolskiego, 3 osoby z województwa małopolskiego i 2 osoby z województwa zachodniopomorskiego.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Ksiądz odprawi mszę w maseczce?

Coraz więcej zgonów spowodowanych koronawirusem

Niestety, zwiększyła się też liczba ofiar śmiertelnych. Ministerstwo Zdrowia napisało na Twitterze o zgonach kolejnych 12 pacjentów. To 98-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna z Raciborza, 86-letnia kobieta z Tychów, 70-letni mężczyzna z Grudziądza, 73-letnia kobieta i 82-letni mężczyzna z Poznania, 42-letni mężczyzna, 81-letni mężczyzna i 82-letnia kobieta z Radomia, 94-letnia kobieta, 86-letni mężczyzna z Warszawy i 83-letni mężczyzna z Rusińca.

Większość osób miała choroby współistniejące - podał resort zdrowia.

Statystyki wciąż rosną. Po uwzględnieniu najnowszych danych, w naszym kraju odnotowano 7202 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 263 ofiary śmiertelne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić