Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Ponad 950 zakażonych. Zmarł kolejny pacjent

75

W coraz większym tempie wzrasta liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, powiększeniu ulega też statystyka dotycząca ofiar śmiertelnych.

Koronawirus. Trzynasta ofiara śmiertelna w naszym kraju
Koronawirus. Trzynasta ofiara śmiertelna w naszym kraju (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia mówi o śmierci 71-letniego mężczyzny. "Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna. Jednocześnie informujemy, że wyłączamy ze statystyk zdublowanego wcześniej pacjenta, co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem" - przekazał resort za pośrednictwem Twittera.

Poza tym podano informację o 31 nowych przypadkach. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

W sumie w naszym kraju potwierdzono 957 zakażeń koronawirusem. 13 osób poniosło śmierć. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, do tej pory wyzdrowiała tylko jedna osoba. To "pacjent zero", który był hospitalizowany w zielonogórskim szpitalu.

Zbliża się granica 1000 zakażonych

Należy się spodziewać, że w środę lub czwartek liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczy 1000. Prognozy zakładają, że najgorsze momenty pandemii koronawirusa wciąż przed nami.

Pamiętajmy o zaleceniach. W tym trudnym okresie bardzo istotne jest dbanie o przestrzeganie zasad higieny i wszystkich innych zaleceń, które są adresowane w naszym kierunku przez rząd czy służby medyczne. Tylko odpowiedzialną postawą możemy pokonać koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić