Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Ponad tysiąc mandatów w Niedzielę Wielkanocną

143

Pandemia koronawirusa doprowadziła do tego, że wiele osób - zgodnie z obostrzeniami - postawiło na spędzanie świąt wielkanocnych w domu. Były jednak wyjątki. Policja w Niedzielę Wielkanocną nałożyła ponad tysiąc mandatów.

Niedziela była pracowitym dniem dla policji
Niedziela była pracowitym dniem dla policji (East News, Stanisław Bielski/REPORTER)

Policja przekazała, że w Niedzielę Wielkanocną sprawdzono ponad 125 tys. osób na kwarantannie. W około 285 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do wymierzenia grzywny. Jak przekazał komendant Robert Opas Komendy Głównej Policji w rozmowie z portalem wiadomosci.wp.pl, w związku z naruszeniem obowiązujących ograniczeń wystawiono 1004 mandaty, a ponadto w 514 przypadkach skierowano wnioski do sądu.

Najnowsze doniesienia mówią, że koronawirusem zakażonych jest 79 funkcjonariuszy, a 1742 stróży prawa zostało objętych jest izolacją. Jak przekazała KGP, 87 mundurowych wyzdrowiało.

Koronawirus sprawił, że podczas Niedzieli Wielkanocnej natężenie na polskich drogach było małe, a miejscami średnie. Doszło do 17 wypadków, w których zostało rannych 15 osób, a 2 zginęły - wylicza PAP w serwisie poświęconym SARS-CoV-2.

Zobacz także: Wielkanoc. Franciszkanin o zmartwychwstaniu. Wskazuje na logikę w męczeństwie

Pamiętajmy o obostrzeniach

Wciąż pojawiają się apele, by nie lekceważyć wprowadzonych ograniczeń i wychodzić z domu tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Jeżeli ktoś jest objęty kwarantanną, to absolutnie nie powinien ruszać się z miejsca pobytu. Za złamanie zasad izolacji grożą potężne kary.

Pandemia wciąż rośnie w siłę. Do tej pory w naszym kraju odnotowano 6934 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 245 pacjentów poniosło śmierć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić