Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Zmarły kolejne osoby. Wzrasta liczba potwierdzonych przypadków

235

Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny raport w sprawie pandemii koronawirusa. Mówi on nie tylko o nowych potwierdzonych przypadkach, ale także o kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Koronawirus. Coraz więcej przypadków i zgonów w Polsce
Koronawirus. Coraz więcej przypadków i zgonów w Polsce (Getty Images, SOPA Images , Contributor)

Resort zdrowia poinformował o 179 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Wiemy, w jakich rejonach przybyło osób mających koronawirusa. W gronie nowych przypadków znaleźli się pacjenci z województw: mazowieckiego (53), łódzkiego (33), małopolskiego (23), śląskiego (19), dolnośląskiego (13), zachodniopomorskiego (12), świętokrzyskiego (9), podkarpackiego (4), podlaskiego (4), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), lubelskiego (1), pomorskiego (1).

Zobacz także: Łukasz Szumowski wyjaśnia pojęcie "wyjścia w celach rekreacyjnych"

Resort zdrowia poinformował też o śmierci dziewięciu osób zakażonych koronawirusem. To 59-letni mężczyzna z Grudziądza, 84-letnia kobieta, 81-letnia kobieta, 59-letni mężczyzna, 89-letnia kobieta i 74-letnia kobieta z Warszawy, 83-letnia kobieta z Radomia, 89-letnia kobieta ze Zwolenia i 85-letnia kobieta z Tychów.

Liczba zakażonych w naszym kraju wciąż wzrasta. Do tej pory potwierdzono 8742 przypadków zainfekowania koronawirusem, w tym 347 ofiar śmiertelnych.

Od poniedziałku zmiany w obostrzeniach

20 kwietnia przepisy związane z pandemią koronawirusa zostaną nieco poluzowane. Będzie można między innymi wychodzić z domów w celach rekreacyjnych, jeżeli od tego uzależniona jest nasza kondycja psychiczna. Ponadto dojdzie chociażby do zwiększenia limitu osób mogących przebywać w sklepie w jednym czasie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić