Koszmarny mord w Danii. Zadźgała matkę, bo... chciała być terrorystką

Nastolatka z Danii zamordowała z zimną krwią swoją matkę, której nie podobał się jej związek z dwa razy starszym radykalnym muzułmaninem. Kochankowie planowali wyjechać do Syrii i tam walczyć po stronie ISIS.

Młoda terrorystka zabiła nożem matkę
Młoda terrorystka zabiła nożem matkę (instagram.com/lisaborch)

Lisa Borch miała obsesję na punkcie islamu od czasu, kiedy zaczęła spotykać się ze starszymi od siebie muzułmanami. Ta niewinnie wyglądająca urocza 15-latka spędziła wiele godzin, oglądając brutalne egzekucje, przeprowadzane przez bojowników ISIS na zakładnikach. Wśród najchętniej przez nią oglądanych nagrań było między innymi to pokazujące obcięcie głów dwóm brytyjskim zakładnikom przez Mohammeda Emwaziego.

Młoda mieszkanka duńskiego Kvissel zaplanowała okrutny mord wraz z chłopakiem, 29-letnim Bakhatirem Mohammedem Abdullą. Kiedy ojciec dziewczyny wyjechał na szkolenie, wraz z kochankiem wtargnęli do domu i zadali matce, Tinie Romer Holtegaard, 20 ciosów długim kuchennym nożem.

Po wszystkim nastolatka zadzwoniła po policję twierdząc, że usłyszała krzyk matki, a później przez okno zobaczyła uciekającego białego mężczyznę. Policja przybyła na miejsce znalazła Lisę... spokojnie oglądającą filmy na youtube. Wskazała im, gdzie znajdują się zwłoki, odmówiła jednak odejścia od laptopa.

Oficerowie śledczy przesłuchali również bliźniaczkę Lisy, która niedawno wyprowadziła się z domu. Zeznała ona, że siostra pokazała jej nóż, którym planowała dokonać mordu, myślała jednak, że to tylko wyjątkowo niesmaczny żart.

Lisa została skazana na 9 lat, z których część odsiedzi w poprawczaku. Abdulla po 13 latach wyroku ma zostać wydalony z kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić