Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Koszmarny wypadek. 73-latek jechał pod prąd

167
Podziel się

Na odcinku drogi ekspresowej S8 łączącym Sieradz z Wrocławiem zderzyły się dwa samochody. Kierujący oplem uderzył w busa.

Koszmarny wypadek. 73-latek jechał pod prąd
(Policja)
bCHvBWOd

W wypadku rannych zostało 7 obywateli Łotwy, którzy podróżowali busem. 73-letni kierowca opla, który spowodował wypadek, zginął na miejscu. Wraz z nim oplem astrą jechał pasażer, który również trafił do szpitala.

73-letni mieszkaniec Łęczycy z nieustalonych przyczyn jechał pasem ruchu przeznaczonym do jazdy w kierunku Wrocławia pod prąd - informuje olicja.

bCHvBWOf

Kierujący busem był trzeźwy. Od kierowcy astry pobrano krew do badań. Być może wypity alkohol okaże się powodem, przez który 73-latek wjechał na drogę w przeciwnym kierunku.

Policja po raz kolejny zwraca się z apelem do kierowców o rozważną jazdę. Pamiętajmy, żeby zwracać uwagę na oznaczenia dróg, pionowe i poziome - apeluje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Zobacz także: Wypadek w Bydgoszczy. Kierowca potrącił 14-latkę i uciekł

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCHvBWOG
KOMENTARZE
(167)
Dr Lubicz
2 lata temu
Co to za domniemania: byc może wypity alkohol... byc może autor artykułu tez był pijany pisząc te wypociny. Tak czy inaczej, kierującego na tym pasie i w tym kierunku byc nie powinno.
efe
2 lata temu
,,73-letni kierowca opla, który spowodował wypadek, zginął na miejscu. Wraz z nim oplem astrą jechał pasażer, który również trafił do szpitala''
Tomo
2 lata temu
Kiedy Sie wreszcie skoncza te jazdy pod prad?
bCHvBWOH
fdgr
2 lata temu
,,byc moze wypity alkochol okaze sie powodem.,,..trzezwy kierowca to wielki problem dla policji...głupieja totalnie
mmm
2 lata temu
bardziej boję się gówniarzy niż seniorów na drogach.
Najnowsze komentarze (167)
polak
2 lata temu
łotwa, było zostać w domu!
Kraj dla młod...
2 lata temu
Nie alkohol tylko starość. Stare dziadki muszą przechodzić częste i restrykcyjne badania, bo na poziomie percepcyjnym i motorycznym często nie są w stanie prowadzić.
bibi
2 lata temu
Powinno się stawiać znaki - "JEDZIESZ POD PRĄD" i tyle. Mam często wrażenie że nie wiem gdzie droga prowadzi :(
ee
2 lata temu
A może ta potracona by tak patrzyła czy jadący kierowca ją widzi a nie kaptur na głowę i przed siebie,on jechał prawidłowo to droga jednokierunkowa.a wina jest ewidentnie jego
asasd
2 lata temu
Zapraszam na zakopiankę tam się to często zdarza :D pod prąd
rt
2 lata temu
Autor chyba tez byl pijany piszac to.
jasiek
2 lata temu
ostatnio byłem świadkiem na A4 kiedy dojezdza się do Krakowa jak kierowcy nagminnie przed bramkami zawracają w strone Katowic przejezdzajac przez barierkę oddzielającą autostrady ..dzwoniłem do dyrekcji A4 ale oni to zlewają i biora tylko kase,policji tez tam nie ma
XYZ
2 lata temu
Powyzej 70 lat jezdzimy tylko taksowka jako pasazer i po sprawie.
bCHvBWOz
xxx
2 lata temu
pseudo kierowcy sami się eliminują ...tylko szkoda tych , którzy poprzez nich są poszkodowani !!!
solwet
2 lata temu
kim trzeba być żeby jechać pod prąd
Timo
2 lata temu
Wystarczy zaostrzyć prawo i od pewnego wieku wprowadzić częstsze badania psychotechniczne ,ponieważ starsze osoby coraz bardziej zagrażają bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Ja osobiście nie mam nic do tych osób, ponieważ każdego z nas to czeka, ale jeśli osiągniemy pewny wiek to zdolność reakcji i koncentracji zanika i stwarzamy niebezpieczeństwo również dla siebie.
szybka droga ...
2 lata temu
Ciekawe, jak wygląda skrzyżowanie tej drogi szybkiego ruchu z droga dojazdową , które umożliwia wjazd pod prąd? Może jest tak niebezpieczne, że człowiek w pośpiechu skręcił w lewo za wcześnie?
Leszek
2 lata temu
Tak to jest jak się dziadkowi pozwala siadać za kierownicą.
Kierowca
2 lata temu
Przyczyna jest prosta. W całej Polsce wszystkie drogi są bardzo źle oznaczone. Jeden znak tuż przed zjazdem na inną drogę to za mało. GDDKiA nic nie robi w kierunku poprawienia sytuacji. Jeśli nie wiedzą jak to zrobić powinni pojechać do Austrii, Niemiec, Francji, Włoch, Holandii itd. Tam drogi są bardzo czytelnie oznaczone. Można wjechać do dowolnego miasta i z niego wyjechać tam gdzie się chce wyjechać. W Polsce, dla jadącego pierwszy raz drogą jest to bardzo trudne. Zestresowany kierowca niepewny gdzie ma jechać jest niebezpieczny. Czy ktoś w GDDKiA odpowie za ten stan? Ależ nie. Zwłaszcza teraz, gdy rządzi partia, której rząd ma wytłumaczenie na wszystko. Nieważne, że nielogiczne.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić