aktualizacja 

Kubuś przeżyje. Pomógł król Arabii Saudyjskiej

Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud sfinansował operację chłopczyka z Jarosławia, który jako jedyny w Polsce cierpi na bardzo rzadką chorobę.

Kubuś przeżyje. Pomógł król Arabii Saudyjskiej
(Facebook.com, Ratujmy Kubusia)

*Kubuś choruje na ATS, czyli zespół krętości tętnic. *To rzadki uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych, objawiający się m.in. przerostem mięśnia komór serca, nadmierną wiotkością stawów oraz skóry.

*Jedyna szansa na przeżycie chłopczyka to natychmiastowa operacja. *Zabieg można przeprowadzić w klinice King Abdullah Medical City w Rijadzie. Pracujący w niej dr Abdulaziz al-Khaldi jest jednym z nielicznych chirurgów, którzy specjalizują się w leczeniu tego schorzenia.

Ambasador RP W Rijadzie Witold Śmidowski potwierdza, że król Salman bin Abdulaziz al Saud zadecydował o sfinansowaniu operacji rocznego Kubusia Brzyskiego z Jarosławia – podają rzeszowskie „Nowiny”.

*Rodzina musiała jednak opłacić transport Kubusia. *Przelot specjalnym samolotem medycznym do Rijadu to koszt ok. 500 tys. zł. Sumę udało się zebrać dzięki ludziom dobrej woli i akcji „Ratujmy Kubusia”.

Jak podaje „Caritas”, na świecie odnotowano zaledwie 100 przypadków zachorowań na ATS.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić