Aneta Michałowska| 

Kupił w internecie czołg. Jego zawartość zwala z nóg

86

Zakup rosyjskiego czołgu T54/69 to niewątpliwie najlepsza inwestycja w życiu Nicka Meada. Brytyjczyk zapłacił za niego 30 tys. funtów, czyli blisko 150 tys. złotych. Jednak w środku pojazdu znalazł skarb, którego wartość kilkunastokrotnie przewyższa wartość nabytku.

Kupił w internecie czołg. Jego zawartość zwala z nóg
(Facebook.com, Jj Ong)

*Wewnątrz czołgu znajdowały się sztabki złota o wartości 10 mln złotych. *55-letni Brytyjczyk znalazł je podczas przeglądu T54/69 u zaprzyjaźnionego mechanika. W skrytce spodziewał się znaleźć broń, jednak zamiast niej jego oczom ukazało się 5 sztabek złota. Każda z nich ważyła niemal 5,5 kg - informuje "Metro".

Nie wiedzieliśmy, co mamy robić. Nie można tak po prostu zanieść takiego skarbu do banku, więc zadzwoniliśmy na policję - wspomina Meada.

*Kolekcjoner ma imponujący zbiór 150. pojazdów wojskowych. *Wszystkie obiekty stoją w jego gospodarstwie w Helmdon w środkowej Anglii. "Szczęśliwy czołg" kupił na eBayu. Przypuszcza, że cenny kruszec zdobyli iraccy żołnierze podczas I wojny w Zatoce Perskiej.

Teraz sztabki bada policja. Mężczyzna przekonuje, że nawet jeśli okazałoby się, że nie może ich zachować, to nie będzie rozpaczał. Jest posiadaczem pięknego czołgu i to go ekscytuje najbardziej. Służby nie mogą na razie uchylić rąbka tajemnicy z uwagi na dobro śledztwa.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić