o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Makabryczne odkrycie nad jeziorem. Nawet 8 tys. martwych zwierząt

25
Podziel się

Turyści odwiedzający jezioro Sambhar w stanie Radżastan w Indiach dokonali makabrycznego odkrycia. Zobaczyli tysiące martwych ptaków różnych gatunków. Jeden z ekspertów twierdzi, że śmierć mogła dotknąć nawet 8 tysięcy zwierząt.

Makabryczne odkrycie nad jeziorem. Nawet 8 tys. martwych zwierząt
(downtoearth.org.in, VIKAS CHOUDHARY)
bDXGARRx

Urzędnicy twierdzą, że zginęło ok. 2400 ptaków. Wśród nich było 20 gatunków wędrownych, które każdego roku gromadzą się nad jeziorem. Vikas Choudhary, fotograf z magazynu Down To Earth, twierdzi jednak, że martwe ptaki były porozrzucane w promieniu 12-15 km od jeziora i ich liczba przekroczy 8 tys.

Przyczyna masowej śmierci ptaków wciąż pozostaje tajemnicą. Niektórzy obwiniają gradobicie, które uderzyło w ten obszar kilka dni temu. Inni sądzą, że przyczyną śmierci mógł być wysoki poziom zasolenia i toksyczności wody albo infekcja bakteryjna lub wirusowa. Lokalny lekarz weterynarii wykluczył ptasią grypę.

bDXGARRz

Niektóre martwe ptaki oraz próbki wody zostały wysłane do laboratorium w Bhopalu. Jezioro jest uważane za zbyt słone dla wielu gatunków, ale jest popularnym miejscem wśród flamingów, bocianów, tring, szczudłaków, łysek oraz płaskonosów.

Zobacz także: Zobacz także: Przelot orła bielika. Spektakularne nagranie
bDXGARRF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDXGARSa
KOMENTARZE
(25)
Tom
rok temu
Komentarz do głąba o wypuszczeniu ORŁA BIELIKA. Nie ma takiego. Albo orzeł albo bielik. Bielik jest nazwa własną ptaka tak jak jastrząb czy przepiórka. Orzeł to orzeł a bielik to bielik.
Kanczyl..
rok temu
Śmierć długodystansowca ... Szkoda ptaszydełek ... Mnie nawet nie będzie miał kto zakopać ... Ukłony dla chciwych szkodników tej planety...
100%
rok temu
Gaz !!!!!!!
bDXGARSb
hehe
rok temu
Zmiany klimatu były od zawsze nawet jak ludzi nie było .Ale dobry sposób zeby doic kase:))
gogos
rok temu
...to robota 5G
lol
rok temu
Dziwne...5rają do wody, sypią prochy zmarłych do wody, piją tą samą wodę...a tu nagle ptaki padły. Zrobiły to złośliwie i celowo ;)
carbon pl
rok temu
45 000 zgonow rocznie w Polsce z powodu smogu.
radca
rok temu
taa, Bhopal - i wszystko jasne.
abc
rok temu
Zdechly pewnie przez syf ktory panuje w calych Indiach. Tfu.
marta
rok temu
5g =śmierć
Putin
rok temu
Krowy są Święte a raz do roku nawet się smarują łajnem krowim dla szczęścia i zdrowotności. Krowa Święta to i łajno jak złoto. Skoro krowy nie latają - to wszystko skrzydlate jest czystym złem - Hindusi ... "normalni inaczej"
Anna
rok temu
Stawiam na zatrucie powietrza lub wody. To raczej wina ludzi, ptaki aż tak głupie nie są.
Puzon
rok temu
Z jeziora wydostała się w krótkim czasie duża ilosc dwutlenku wegla. Wszystkie ptaki ktore siedziały na brzegu lub pływały zgineły. Dobrze że w pobliżu nie było ludzi.
bDXGARRT
wolek68
rok temu
To sprawka UFO zapewne.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić