Makabryczny plan nastolatka. Sąd nie miał litości

Podżegał do terroryzmu. Młody wiek nie uchronił go przed karą.

Pisał o obcinaniu głów.
Pisał o obcinaniu głów. (Wikimedia Commons CC0)

Młody Brytyjczyk publikował w internecie szokujące posty. Zachęcał do atakowania policjantów podczas obchodzonej w kwietniu rocznicy lądowania Korpusu Wojskowego Australii i Nowej Zelandii (ANZAC) na tureckim półwyspie Gallipoli podczas I wojny światowej.

Nastolatek najpierw groził zabiciem swojego nauczyciela. Był to pierwotny powód jego zatrzymania przez policję. Jednak wkrótce wyszło na jaw, że chłopak szukał w internecie instrukcji przygotowania materiałów wybuchowych i budowy zapalników.

Przez 9 dni w marcu wymienił aż 3 tysiące maili z innym uczestnikiem spisku. Przygotowywali plan napadu na policjanta podczas rocznicowej parady, dyskutowali również o obcinaniu głów. Zdemaskowanie planów Brytyjczyka pomogło w złapaniu 5 innych nastolatków, którzy planowali zamach w Melbourne.

Brytyjczyk został dziś skazany na dożywocie. Przyznał się do podżegania do terroryzmu. Sąd nie upublicznił danych 15-latka. Chłopak ma prawo do ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie z więzienia nie wcześniej niż po pięciu latach odsiadki.

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić