o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Mali. Atak na wioskę Ogossagou. Zabito 134 osoby

32
Podziel się

Uzbrojeni mężczyźni niewiadomego pochodzenia zaatakowali wioskę ludu Fulbe w centrum Mali.

Mali. Atak na wioskę Ogossagou. Zabito 134 osoby
(Youtube.com)
bEqaBsgR

Napastnicy byli ubrani w tradycyjne stroje myśliwych. Weszli do malijskiej wioski Ogossagou w regionie Mopti i zabili 134 osoby. Wśród ofiar są kobiety i dzieci. Kolejnych 55 osób jest poważnie rannych.

Rząd potępia z całą surowością ten haniebny czyn i składa kondolencje rodzinom niewinnych ofiar. Będziemy ścigać sprawców tego barbarzyństwa i postawimy ich przed obliczem sprawiedliwości - oświadczył rzecznik rządu.

Media podejrzewają, kto może stać za masakrą. W niedzielę po ataku prezydent Mali Ibrahim Boubacar i Rada Ministrów ogłosili rozwiązanie tzw. Grupy samoobrony. Nie oskarżyli jednak oficjalnie jej członków o zbrodnię w Ogossagou. W ubiegłym roku Human Rights Watch oskarżało Grupę o ataki na przedstawicieli Fulbe, w których miały zginąć dziesiątki cywilów.

bEqaBsgT

Dzieci płacą najwyższą cenę za nasilającą się przemoc w centrum Mali. Od 2017 r. obserwujemy wzrost liczby zabójstw, okaleczania i molestowania seksualnego dzieci - alarmuje Henrietta Fore z UNICEF.

Fulbe to koczownicza i muzułmańska społeczność. Liczy 3 mln osób. Według ONZ jej członkowie są oskarżani przez inne ludy Mali o współpracowanie z organizacjami dżihadystycznymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEqaBshu
KOMENTARZE
(32)
Racjonalista
2 lata temu
"Rząd potępia z całą surowością ten haniebny czyn i składa kondolencje rodzinom niewinnych ofiar. Będziemy ścigać sprawców tego barbarzyństwa i postawimy ich przed obliczem sprawiedliwości - oświadczył rzecznik rządu." - piękny i wzorcowy frazes. Tak samo jest w naszym kraju! Do dzisiaj nikt nie został ukarany i żadna afera nie rozliczona!!!!
lolololololol...
2 lata temu
Czystka etniczna nie uwzględniająca żadnej dyskryminacji celów? Topienie w rozpaczy ludzi, których życie to nieustanna walka o przetrwanie? Odbieranie nędzarzom tego co jeszcze można wyrwać z ich konających dłoni? Tak, to bez wątpienia religia pokoju. Kult pustynnego rabusia zbiera swe krwawe żniwo...
Rafał
2 lata temu
A dlaczego nie napisaliście o zamordowanych katolikami w Afryce?!!!
bEqaBshv
Józek
2 lata temu
Fulbe liczą 40 milionów,może w Mali jest ich 3 miliony.
zen
2 lata temu
Dlaczego media nie podają ile ginie dziennie zamordowanych chrześcijan, katolików , i jak bardzo są prześladowani na świecie!
dzimbopp
2 lata temu
Moim zdaniem byli pochodzenia murzyńsko-afrykańskiego
Ala
2 lata temu
No cóż, tak tradycja,taka wiara...
Dd
2 lata temu
Wszędzie muzułmanie ,gdzie muzułmanin tam śmierć. Zakazać tej religii to nie religia bo nie ma żadnych cudów udowodnionych islamem , hmm jest. Jeden cud tam gdzie islam tam śmierć
E
2 lata temu
Hm. Myślicie, że to banda nikczemnych białych post-kolonistów tak ciemięży Mali?
:(
2 lata temu
To tak jak "nasi" wyklęci. Też zabijali kobiety i dzieci, a teraz są na piedestale :(
makrelo
2 lata temu
może już teraz, zaprośmy członków samoobrony do UE
robert
2 lata temu
Jeśli wieśniacy nie odpowiedzieli ogniem to raczej dżihadystami nie byli.
pikolo
2 lata temu
Czyli ludnosc miejscowa juz na tym etapie ma dosyc ludnosci muzulmanskiej, ktora takze tam nie potrafi sie zasymilowac i wspolistniec w spolecznym ukladzie. Trudno - albo ci albo tamci...
bEqaBshn
BS
2 lata temu
a gdzie był allah???????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić