Anna Machnio| 

Małopolskie. Policjanci uratowali psa przywiązanego między pasami ruchu

40

Województwo małopolskie, godziny szczytu. Mały pies tkwi przywiązany do słupka między ruchliwymi pasami ruchu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów na relację świadka zwierzę udało się uratować. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Małopolskie. Policjanci uratowali psa przywiązanego między pasami ruchu
(Facebook.com, Małopolska Policja)

O zdarzeniu informuje na Facebooku policja z Małopolski. Pies znajdował się na drodze krajowej nr 94 niedaleko Przeginii i przywiązany był łańcuchem do słupka rozdzielającego dwa pasy ruchu. Obok przejeżdżało mnóstwo samochodów, w końcu jeden z kierowców poinformował policję. Podał dokładnie miejsce, dzięki czemu funkcjonariusze mogli natychmiast zareagować.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu są wdzięczni świadkowi zdarzenia, który jako jedyny nie pozostał obojętny na krzywdę zwierzęcia. Dzięki jego zeznaniu przerażonemu psu udało się w porę pomóc. Zanim zwierzę trafiło do schroniska, odwiedziło komendę policji, gdzie zostało nakarmiony i mogło chwilę odpocząć w kojcu.

Policjanci przypomianają, że porzucenie psa to jedna z form znęcania się nad zwierzęciem, o czym mówi art. 6 ust. 2 pkt 11 ustawy o ochronie zwierząt: "Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć (…) zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności: (…) porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje”.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić