o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Małpa potknęła się. W kraju zabrakło prądu

6
Podziel się

Zwierzęta bywają naprawdę niezdarne. Potwierdza to przypadek małpy, przez którą w niektórych miejscach Kenii zabrakło prądu.

Małpa potknęła się. W kraju zabrakło prądu
(Pixabay.com)
bESPaJqt

Zdarzenie miało miejsce w elektrowni wodnej Gitaru, która zaopatruje w energię dużą część kraju. Traf chciał, że dostała się tam małpa. Jak podała agencja Reutersa, udało jej się pokonać zabezpieczenia przed dzikimi zwierzętami.

Małpa wspięła się na dach elektrowni i spadła na transformator, przewracając go. To spowodowało reakcję łańcuchową i stratę 180 MW energii, która przyczyniła się do braku prądu w niektórych częściach kraju – czytamy w oświadczeniu firmy KenGen zarządzającej zakładem.

Jej przedstawiciele sami są zdziwieni sytuacją. Hydroelektrownia posiada bowiem specjalne zabezpieczenia, które chronią przed przedostaniem się na teren zakładu dzikich zwierząt.

bESPaJqv

Przerwy w dostawach prądu w Kenii to jednak nie nowość. Pojawiają się stosunkowo często głównie ze względu na przestarzałą sieć przesyłu.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bESPaJqW
KOMENTARZE
(6)
Mariusz
5 lata temu
Małpa zdobyła właśnie uprawnienia SEP i robiła przegląd trafostacji.....No ale cóż...Wypadki wszędzie się zdarzają....
Mahmad
5 lata temu
Myślałem że to w Niemczech.
Godzilla
5 lata temu
Jaki kraj takie przypadki wypadki!
bESPaJqX
Otaku
5 lata temu
A to małpa!
yuo
5 lata temu
do qqrq: a umiesz czytać ze zrozumieniem tam nie było jednego transformatora o takiej mocy tylko kilka dających łącznie taką moc
qqrq
5 lata temu
czy ktoś wie ile waży transformator w elektrowni dającej 180 MW mocy? te transformatory trzeba by wywracać ładunkami wybuchowymi a nie niezdarną małpą. bzdury kompletne
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić