Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas16.05.19 (11:38)

Masowe zabójstwo rekinów. 100 okaleczonych zwierząt morze wyrzuciło na plażę

Niektóre rekiny miały odcięte płetwy. Blisko 100 tych zwierząt znaleziono na plaży w Burry Port w zachodniej Walii. Widok zszokował mieszkańców okolicy.
The World / Youtube.com

Dramat rekinów na plaży w Burry Port odkryli rybacy. Mieszkańcy są oburzeni i zszokowani, że zwierzęta zostały w tak bestialski sposób przez kogoś zabite. Uważają to za całkowicie niehumanitarne - donosi "The Sun".

To niezwykle smutny i straszny widok. Starałam się policzyć wszystkie martwe ciała, ale każda kolejna fala przynosiła ich ze sobą więcej. Boję się pomyśleć, jak dużo jest ich jeszcze w wodzie – powiedziała Lisa Pritchard, jedna z mieszkanek okolicy.

REKLAMA

Gatunek, do którego należą martwe ryby, jest popularny w Morzu Irlandzkim. Rzecznik Marine Conservation Society, organizacji zajmującej się ochroną zwierząt morskich oraz dbaniem o zachowanie dobrego stanu wód twierdzi, że znalezione zwierzęta należą do rekinków psich. Przez niektórych rybaków są one uważane za szkodniki, których należy się pozbyć.

Zobacz też: Zdjęcie rekina wywołało burzę. Lawina komentarzy ekspertówe

Rekiny mogły zostać zabite w celu konsumpcyjnym. Duża część z nich została poddana „zabiegowi” odcięcia płetw. Okaleczona ryba po wypuszczeniu do wody nie jest w stanie dalej pływać i umiera. Praktykę taką stosuje się m.in. po to, aby później sprzedać odcięte fragmenty do krajów azjatyckich, w których wierzy się, że są one lekarstwem na niektóre schorzenia i choroby. Widok na plaży w Walii jest poruszający.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij