o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Mazowieckie. Auto wjechało na rondo pod prąd. Jest nagranie

49
Podziel się

Policja opublikowała nagranie z Płocka (woj. mazowieckie), na którym widać rażące łamanie przepisów drogowych, m.in. jazdę na czerwonym i wjazd na rondo pod prąd. Mężczyzna, który kierował auto marki Ford, został zatrzymany przez mazowiecką policję.

Mazowieckie. Auto wjechało na rondo pod prąd. Jest nagranie
(Policja)
bDJjkfDV

Policja w Płocku w woj. mazowieckim poprosiła straż miejską o rejestrację najbardziej niebezpiecznych zachowań kierowców na rondzie Wojska Polskiego. Od lipca zarejestrowano tam ponad 370 wykroczeń. Z analizy materiałów wideo wynika, że kierowcy nie stosują się do zasad ruchu drogowego. To przyczyniło się do ponad dwukrotnego wzrostu zdarzeń drogowych na rondzie w Płocku.

Policja opublikowała nagranie, na którym widać niektóre z popełnionych wykroczeń. Zarejestrowano m.in. kierowcę forda, który wjechał na rondo pod prąd. Minął inne pojazdy, po czym zatrzymał auto przed sygnalizacją świetlną i zawrócił.

Na nagraniu znajduje się także kierowca saaba, który wjeżdża za sygnalizator pomimo czerwonego światła. Kolejny kierujący, tym razem oplem, omija auto, które zatrzymało się na czerwonym świetle, i wjeżdża na skrzyżowanie.

bDJjkfDX

Niestety takich zachowań na przesłanych do Komendy Miejskiej Policji w Płocku materiałach video jest ogrom, co świadczy o całkowitej ignorancji kierowców dla obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Wszyscy ci kierowcy zostali już ustaleni i ukarani mandatami do 500 zł oraz nałożono na nich punkty karne - informuje Marta Lewandowska, oficer prasowy KMP w Płocku.

Zobacz także: Zobacz także: Wjechał na rondo, a tam płonące auto. Chwilę później padło wiele niecenzuralnych słów
bDJjkfEd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDJjkfEy
KOMENTARZE
(49)
FR
rok temu
Patrząc na to co się dzieje na drogach można powiedzieć,że część kierowców kupiła prawko na allegro,część znalazła w czipsach a następni są tak bogaci ,że mandaty nie robią na nich wrażenia.
xzc
rok temu
Znaki drogowe i same rozwiązania komunikacyjne zrobione zza biurka urzędasów też maja w tym swój udział!
kierownik
rok temu
W Raciborzu OGL też pod prąd na rondzie daje - jest wideo na yout...
bDJjkfEz
Taka prawda
rok temu
Skoro wielu kierowców popełnia błedy ,to znaczy że wadliwe rozwiązanie drogowe i tyle.
mysza
rok temu
Jeśli na tym rondzie dochodzi często do kolizji i błędów popełnianych przez kierowców, to może przyczyna tkwi w błędnym oznakowaniu.
Najnowsze komentarze (49)
xjcklm
rok temu
a ja myślałam, że to tylko w Bielsku takie rzeczy się dzieją
To nie rondo
rok temu
Prawdziwe rondo ma jeden pas ruchu, reszta to wynalazki stanowice zagrożenie - obcy kierowca się pogubi
jaa
rok temu
po co prawo jazdy niech wszyscy sciągają blachy i git
70
rok temu
odebrać prawko dożywotnie
rftg
rok temu
a może to rondo jest nienormalnie skonstruowane ,więc kierowcy je lekceważą
M4
rok temu
Polacy są skretyniałymi bandytami drogowymi.
observer
rok temu
Nie dziwi nic, to Polska przecież jest, katolicki, prawy i sprawiedliwy kraj, o co więc tyle krzyku?????
123nico
rok temu
To rondo od momentu powstania miało złą opinię tzw. rondo DZWON. Fatalnie oznakowane, mało intuicyjne, synchronizacja sygnalizacji świetlnej to jakieś nieporozumienie i wad można wymieniać wiele. Ale jakie widzi policja rozwiązanie: karać. A może najpierw należy przeorganizować tam ruch i wtedy dopilnować przestrzegania przepisów. Ale mandaty to kasa, która wpływa tu i teraz, a na inne rozwiązania trzeba wyłożyć. Ot i cała Polska
bDJjkfEr
sportbiznesco...
rok temu
policja tylko czego kogo tu przyłapac
Kierowca
rok temu
Co za pierdoły wypisujecie. Czas wytoczyć sprawę karną byłemu prezydentowi Płocka Milewskiemu, który zmienił plany wybudowania ronda dwupoziomowego ze ze ślimakami na rondo w obecnym kształcie a więc totalny bałagan w ruchu drogowym. To Milewski Pisowski były Prezydent Miasta Płocka odpowiada za zaistniałe wypadki drogowe i kolizje bo takie rondo w tej lokalizacji nie powinno powstać. Może sprawą zajmie się prokuratura krajowa z Panem Z na czele?
Taka prawda
rok temu
Skoro wielu kierowców popełnia błedy ,to znaczy że wadliwe rozwiązanie drogowe i tyle.
kierowca
rok temu
A skąd maja znać zasady ? Kupili samochód z 500 plusów i jeżdżą. Kiedyś tego nie było, a dzisiaj sami pijani kierowcy lub bez uprawnień. Logiczne.
bun
rok temu
Brajany wracają z uchodźstwa w GBR
rsz
rok temu
prawo jazdy za łapówę
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić