Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Mazowieckie. Ciechanów: kobieta ze zdjęcia sama przyszła na policję

76

Policja w Ciechanowie (woj. mazowieckie) zwabiła złodziejkę na komendę. Funkcjonariusze wpadli na pomysł, jak doprowadzić do szybkiego ujęcia poszukiwanej kobiety. Kiedy zobaczyła w mediach swoje zdjęcie z miejsca przestępstwa, zdecydowała, że lepiej będzie dobrowolnie oddać się w ręce stróżów prawa.

Mazowieckie. Ciechanów: kobieta ze zdjęcia sama przyszła na policję
(KPP w Ciechanowie)

W jednym ze sklepów w Ciechanowie (woj. mazowieckie) miało miejsce nieprzyjemne wydarzenie. Jedna z kobiet robiących zakupy z roztargnienia zostawiła w koszyku portfel. W środku znajdowała się nie tylko gotówka, lecz także komplet dokumentów.

Zgubę zauważyła inna klientka. Nie powiadomiła o tym fakcie prawowitej właścicielki. Zamiast tego czym prędzej schowała przedmiot do własnej torebki.

Początkowe poszukiwania nie przynosiły efektów. Na szczęście w sklepie znajdował się monitoring. Policjanci wpadli na pomysł, żeby zwrócić się o pomoc do społeczeństwa. W tym celu wystosowali specjalny apel i ujawnili ważne informacje.

Zobacz też: Złodziejka w sklepie. Policja opublikowała film

Funkcjonariusze z Ciechanowa opublikowali zdjęcie złodziejki z monitoringu. Podali także jej szczegółowy rysopis. Uwzględnili nawet takie szczegóły, jak to, w co była ubrana feralnego dnia. Miała ciemne, krótkie włosy, czarną spódnicę oraz jasny sweter.

Efekt akcji przerósł najśmielsze oczekiwania policji. Niedługo na komendę zgłosiła się poszukiwana we własnej osobie. Okazało się, że to 58-letnia kobieta, na co dzień mieszkająca w powiecie mławskim.

Kobieta przyznała się do zarzucanego czynu. Zwróciła policji skradziony portfel wraz z zawartością. Stróże prawa wkrótce przekażą go pokrzywdzonej.

Mimo dobrowolnego zgłoszenia się na policję, 58-latka nie uniknie kary. Usłyszała już zarzuty w sprawie kradzieży. Jak ujawniła podkom. Ewa Brzezińska, kobieta może spędzić w więzieniu nawet dwa lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić