o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Mazowieckie. Poszedł do lasu na grzyby. Dramat grzybiarza trwał 3 dni

108
Podziel się

Mieszkaniec województwa mazowieckiego poszedł do lasu na grzyby i o mało co nie przypłacił życiem swojej wyprawy. Grzybiarz przeżył dramat w lesie kampinoskim, w rejonie Starej Dąbrowy (woj. mazowieckie), który trwał długie trzy doby. Na szczęście walka o życie grzybiarza miała szczęśliwy finał. Rannego znaleźli ratownicy z psami tropiącymi. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Rodzina i służby szukały 76-latka przez trzy doby. Był ranny i wyziębiony.
Rodzina i służby szukały 76-latka przez trzy doby. Był ranny i wyziębiony. (Policja, CPOZ KGP i R.Sakowski z PCK Warszawa)
bDStqsnF

Od kilkunastu lat przyjeżdżał w to samo miejsce na grzyby. 76-letni grzybiarz dobrze znał teren lasu kampinoskiego w okolicy ośrodka ZHP w Starej Dąbrowie (woj. mazowieckie), jednak tym razem zabłądził. Wyruszył na grzyby we wtorek po południu. Niestety rodzina przez wiele godzin szukała mężczyzny na własną rękę i zgłosiła zaginięcie mazowieckim służbom dopiero następnego dnia.

Policjanci nie znaleźli go przez całą następną dobę. Sytuacja robiła się coraz dramatyczniejsza, dlatego do poszukiwań grzybiarza włączyli się policjanci z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji. Dysponując Mobilnym Centrum Wsparcia Poszukiwań podzielili bardzo trudny teren poszukiwań na sektory i koordynowali dalsze działania służb.

Zadysponowany został też śmigłowiec policyjny oraz quad. Łącznie przeszukano ponad 160 wyznaczonych sektorów obejmujących teren ponad 400 ha samymi siłami ludzkimi i tyle samo z pomocą koni i quada - informuje policja.

bDStqsnH
Zobacz także: Zobacz też: 26 mln zł nad kuchenką. Przypadkowe "odkrycie" u emerytki

Amator grzybów z woj. mazowieckiego odnalazł się w trudno dostępnym terenie. W piątek około godziny 21.30 76-latka znalazł jeden z zespołów poszukiwawczych z psem tropiącym z OSP Jabłonna. Mężczyzna znajdował się 1,5 km od miejsca, w którym rozpoczął grzybobranie.

bDStqsnN

Wycieńczony, mocno wyziębiony, z urazem nogi ale przytomny i co najważniejsze żywy mężczyzna został ewakuowany przez policjantów i ratowników - informują z ulgą mazowieccy policjanci.

Karetka zabrała go do szpitala. W prawie trzydniowe poszukiwania 76-latka zaangażowało się blisko 50 osób, głównie policjanci, strażacy i strażnicy z Kampinoskiego Parku Narodowego.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bDStqsoi
KOMENTARZE
(108)
zajadły
2 lata temu
A kara za zbieranie grzybów na terenie Parku Narodowego będzie?
Danek
2 lata temu
Tak miał szczęście ,OBECNIE MYŚLIWI BEZ ZGŁOSZEŃ ROBIĄ W LASACH POLOWANIA !!! BĘDĄC W LESIE PRZEŻYŁAM TO 3 RAZY DZWONIĄC NA 112 TO NIC NIE DAJE POLICJA LOKALNA TO TA SAMA BANDA WIĘC NIC NIE ZROBILI!! PRZECIEŻ POLOWANIA POWINNY BYĆ OZNACZONE TERENY I INFORMACJA A NIE JAK SOBIE KTO JEST JUŻ MYŚLIWYM POLUJE A NAWET LEŚNICY LUBUSKIE I GMINA NOWOGRÓD BOBRZAŃSKI TO JEST PLAGA OSZUSTÓW MYŚLIWYCH I KUMOTERSTW ZA MIĘSO Z POLOWANIA
oj kulsony !
2 lata temu
1,5 km od miejsca gdzie zaczął grzybobranie i 3 dni go szukano ???? Teren trudno dostępny ??? Pies znalazłby człowieka po kilkudziesięciu minutach, no ale jak się używa koni tropiących i policji od konfetti.
bDStqsoj
Jacek
2 lata temu
Mi ojciec zawsze wpajał, żeby na grzyby zawsze zabierać kompas. W czasach kiedy nie było komórek i google maps kompas uratował niejednego grzybiarza przed błądzeniem po lesie.
Marc
2 lata temu
przytomny i co najważniejsze żywy... CZyli może być przytomny ale nieżywy...
Najnowsze komentarze (108)
Pani
2 lata temu
Żyćzę tym wszystkim aby ic Życie starszego Pana było zagrożone a was interesuje jedno kasa! Nie ważne jak strasznie się bał co przeżywał samotnie w lesie ! Życzę każdemu z was hoć raz w życiu żebyś się tak bał i czekał na pomoc! Zwracam się do tych ktuży atakują w haniebny sposób starszego pana
Mazik
2 lata temu
Było pite byyło
H
2 lata temu
Picie na grzyba H. Może teraz zmadzrzeje
SZNEJK
2 lata temu
BRAWO ZE SIE NIE PODDALI I ŻYWEGO CZŁOWIEKA ODNALEŹLI
? Nie znasz s...
2 lata temu
Ciekawe ile grzybów zebrał przez te 3 dni
Down czy co
2 lata temu
Jak można w xxi wieku zabladzic w lesie?
Adrian
2 lata temu
Przytomny i co najważniejsze żywy... Dobrze redaktorze, że nie przytomny i zarazem martwy.
Mick The mush...
2 lata temu
Ale znalazł chociaż grzyby?
bDStqsob
Obserwator
2 lata temu
Ale co się stało. Zwierz go zaatakował, zgubił się, potknal się, wpadł w dołek itp.? O przyczynie trzeba napisać a nie tylko, że poszedł, szukali i się odnalazł. Taka wiadomość można było napisać krócej.
rad
2 lata temu
ten
rad
2 lata temu
t
Puszcza
2 lata temu
Aż dziw że tyle hetarow lasów jest, nie zabetonowali?
hola
2 lata temu
Od wtorku?, do dużo musiał nazbierać. Kto zabrał tą stertę grzybów?.
Ania
2 lata temu
Szkoda że nic nie napisaliście na temat zbiorów,czy dużo nazbierał?!Bo to że helikoptery i cały sprzęt biorą udział w poszukiwaniu 1osoby wiemy i że później nie ma czym wyjechać np:do wypadku ,też wiemy ale ile miał grzybów?!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić