Minister przesłał ustawę do Komisji Weneckiej. Ale inną niż przegłosowano

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przesłał do zaopiniowania ustawę o Trybunale Konstytucyjnym do europejskiej Komisji Weneckiej. Okazało się jednak, że wysłany dokument znacznie różni się od tego, który został przegłosowany w Sejmie.

Minister przesłał ustawę do Komisji Weneckiej. Ale inną niż przegłosowano
(East News, Darek Redos)

Komisja otrzymała ustawę posłów Kukiz’15 i PiS. Były to jednak projekty sprzed głosowania w Sejmie. Ostatecznie uchwalona ustawa, według oceny Krajowej Rady Sądownictwa “diametralnie” różni się od projektu - informuje gazeta.pl. Jak donosi “Obserwator Konstytucyjny” w przesłanej do Komisji Weneckiej ustawie, zabrakło poprawek przeforsowanych przez PiS na posiedzeniu Komisji Ustawodawczej.

Komisja Wenecka miała ustosunkować się do założeń ustawy. Miało to, w opinii MSZ, zatrzymać falę zagranicznej krytyki polskiej sytuacji politycznej.

Czym jest Komisja Wenecka? Tak w skrócie określa się Europejską Komisję na Rzecz Demokracji przez Prawo. Jest to organ doradczy Rady Europy, który orzeka w sprawach konstytucyjnych. W jej skład wchodzą głównie eksperci w dziedzinie prawa konstytucyjnego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić