aktualizacja 

Modowa rewolucja w hidżabie

Urodzona w Szwecji córka jordańskiego imama postanowiła zmienić oblicze stroju muzułmanek.

Iman Aldebe
Iman Aldebe (Facebook.com)

30-letnia Iman Albede od zawsze pasjonowała się modą. Jednak jako córka imama zaczęła nosić hidżab już w wieku 6 lat. Ekscentryczny ubiór ani mocny makijaż w ogóle nie wchodził w grę. Mała Iman czuła ogromną odpowiedzialność, jaka na niej z powodu roli krewnej tak ważnego człowieka.

Jednak zainteresowanie modą było silniejsze. W wieku 16 lat dziewczyna rozpoczęła naukę projektowania. Nie podobały jej się bezbarwne i bezkształtne ubiory, jakie nosiły kobiety z jej otoczenia. Zaczęła więc tworzyć stroje na oficjalne okazje dla znajomych i krewnych.

Pierwsze eksperymenty testowała na sobie. Przestała owijać chustę wokół twarzy, a zamiast tego okręcała ją na głowie niczym turban. Dzięki tej zmianie dostała pracę w butiku, gdzie klienci często komplementowali jej wygląd. To skłoniło ją do rozpoczęcia profesjonalnego projektowania - donosi aljazeera.com.

Rozpoczęła skromnie, ale udało jej się trafić w niszę na rynku. Nakrycia głowy, które tworzy są fantazyjne i jedyne w swoim rodzaju. Iman zaczęła również projektować całe stroje. Dzięki jej pomysłom muzułmanki mogą sobie pozwolić na odrobinę oryginalności.

Jednak sukces ma również swoje ciemne strony. Iman notorycznie otrzymuje pogróżki, zarówno od ortodoksyjnych muzułmanów, jak i konserwatywnych Szwedów. Groźby nasiliły się, odkąd zaprojektowała policyjny hidżab. Jednak Iman pozostaje niezłomna i konsekwentnie przeprowadza swoją rewolucję.

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić