REKLAMA
Odświeżone 3 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Barbara Jaros09.01.19 (19:27)

Myśliwiec zniknął z radarów we Francji. Świadek słyszał "wybuch"

Francuski samolot myśliwski Mirage 2000D zniknął z ekranów radarów w pobliżu szwajcarskiej granicy podczas burzy śnieżnej. Na pokładzie maszyny było dwóch pilotów.
Wikimedia Commons CC BY

Leciał w burzy śnieżnej. Informacja o zaginięciu samolotu pojawiła się 9 stycznia przed południem. Jak podaje BBC, Mirage 2000D zniknął z radarów w pobliżu szwajcarskiej granicy, pomiędzy Haut-Doubs i Haut-Jura. Służby od razu przystąpiły do poszukiwań na trudno dostępnym górskim obszarze. Zaginiony samolot nie był uzbrojony. Na pokładzie maszyny znajdowało się dwóch pilotów.

Było słychać wybuch? Gazeta "L’est Republican" cytuje wypowiedź jednego z mieszkańców regionu, który rzekomo usłyszał wybuch. Nie był jednak pewny, co do źródła hałasu. Mógł to być po prostu przelatujący w okolicy samolot.

REKLAMA

Ekstremalna pogoda. W ostatnich dniach obszar, na którym zaginął francuski myśliwiec zmagał się z wyjątkowo nieprzyjazną aurą. Padał tam intensywny śnieg, a widoczność była bardzo ograniczona. To znacznie utrudni akcję poszukiwawczą maszyny.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Polskie F-16 w akcji

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij