Na pewno znasz te słowa. Oni ich nienawidzą

2

Internauci wzięli udział w nietypowym eksperymencie. Mogli pokazać, jakiego słowa w języku angielskim nie lubią najbardziej i podzielić się tym ze światem.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Fotolia)

Bo przecież nikt nie lubi wilgoci. To właśnie "wilgoć" jest numerem jeden wśród zgłoszonych na stronie blog.oxforddictionaries.com przez ponad 13 tys. osób. "Moist" zwycięża w USA, Kanadzie i Australii. W Wielkiej Brytanii znalazło się dopiero na 4. miejscu. Brane pod uwage są jedynie słowa w języku angielskim, ale zgłoszenia napływają dosłownie z całego świata.

Polacy wybierają podobnie, jak inne kraje. Badanie ma także wydźwięk religijny. Niestety, w negatywnym sensie. Popularne wśród zgłoszeń jest np. słowo "islam", które wygrywa w Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii, a także w krajach skandynawskich - informuje stylist.co.uk. W pierwszej trójce globalnego zestawienia znalazło się też słowo "no", czyli "nie". Bo przecież nikt nie lubi, gdy mu się odmawia.

Tam nie potrafią kochać? Zaskakujący może być fakt, że na liście znienawidzonych słów znalazło się także "love" oznaczające miłość. To numer jeden w Indiach, kraju który ma podobną liczbę użytkowników, którzy wzięli udział w badaniu, jak USA czy Kanada.

Autor: Kamil Karnowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić