REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas09.07.19 (20:44)

Nagrywał selfie uciekając przed bykiem. Zwierzę prawie go zabiło

Podczas odbywającej się w hiszpańskiej Pampelunie corocznej fiesty ku czci św. Firmina, w gonitwach z bykami ucierpiało 5 osób. Jedna z nich omal nie zginęła, kiedy próbowała nagrać swoją ucieczkę.
AP / East News

Mężczyzna niczego się nie spodziewał. Jamie Alvarez przyjechał do Hiszpanii specjalnie po to, aby wziąć udział w gonitwie. Gdy razem z innymi uczestnikami biegu pędził przed rozwścieczonymi bykami, nagrywał przy tym całe wydarzenie. W pewnym momencie wspiął się na ogrodzenie aby przeczekać ścigające go zwierzęta. To wtedy jego sytuacja uległa całkowitej zmianie.

Radość i podniecenie związane z byciem w arenie szybko przerodziły się w strach, w prawdziwy strach o moje życie – powiedział 46-latek.

REKLAMA

Uczestnik biegu był bliski śmierci. Gdy Amerykanin pracujący na co dzień jako prawnik zszedł z wysokiej siatki, był pewien, że jest już po wszystkim. Nagle znikąd pojawił się jednak zagubiony byk, który wbiegł w niego z niesamowitą siłą. Mężczyzna odniósł obrażenia szyi oraz miał złamaną kość policzkową. Jak mówi, tylko centymetry dzieliły go od śmierci.

W ciągu kilku sekund przyszło mi do głowy milion myśli, a umieranie było zdecydowanie jedną z nich – dodał Alvarez.

Amerykanin został przewieziony do szpitala. Po trzygodzinnej operacji, lekarzom udało się go uratować. Jego stan zdrowia nie zagraża już życiu i poszkodowany 46-latek może wrócić do domu. Oprócz niego, rannych zostało również dwóch innych obywateli Stanów Zjednoczonych – donosi New York Post.

Hiszpański festiwal przyciąga tłumy widzów. Każdego roku do Pampeluny przyjeżdża około miliona ludzi. Gonitwy z bykami odbywają się codziennie przez 8 dni. Tradycja ta istnieje już prawie sto lat.

Selfie jest groźne nie od dziś. Pod koniec czerwca naukowcy opublikowali sensacyjne wyniki badań. Badacze stwierdzili, że na świecie podczas robienia sobie zdjęć zginęło już łącznie co najmniej 259 osób. To niemal pięciokrotnie więcej, niż wynosi liczba zabitych przez rekiny. 75 proc. osób, które zginęły podczas robienia selfie stanowią mężczyźni.

Zobacz też: #dziejesiewmoto: wściekły byk niszczy Nissana

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij