Najbardziej samotny orangutan na świecie. 30 lat odosobnienia

9

Organizacje broniące praw zwierząt domagają się, aby właściciel zoo w RPA Brian Boswell przeniósł orangutana Opala do innego ogrodu zoologicznego, w którym zwierzę mogłoby przebywać wraz z innymi orangutanami. Opal spędził w samotności 30 lat.

Najbardziej samotny orangutan na świecie. 30 lat odosobnienia
(change.org)

Opal ma 36 lat. Tysiące ludzi podpisały petycję w jego sprawie. Wszyscy walczą o to, aby zwierzę znalazło się wśród towarzyszy – informuje mirror.co.uk.

Do sprawy aktywnie włączyła się SPCA - południowoafrykańska organizacja walcząca o prawa zwierząt. SPCA wystąpiła do Briana Boswella z prośbą, by wysłał Opala do ośrodka Monkey World w Wareham w Wielkiej Brytanii. Przebywa tam już 18 innych orangutanów.

- Opal spędza każdy dzień swojego samotnego życia na niewielkim skrawku trawy, z prowizorycznymi drabinkami – opowiada Cheri Cooke z SPCA

Orangutan urodził się w RPA w Natal Zoological Gardens. Jego matka zmarła, gdy był malutki. Petycję na stronie Change.org w sprawie przenosin orangutana podpisało prawie 7 tys. osób. Boswell w odpowiedzi na prośby zadeklarował, ze zatroszczy się o towarzystwo dla Opala.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić