Beata Kruk| 

"Najbardziej znienawidzony człowiek w USA" dotrzymał obietnicy

4

Martin Shkreli udostępnił w sieci sekretny album "Once Upon A Time In Shaolin" kultowej grupy Wu-Tang Clan. Zapowiedział to w przypadku wygranej Trumpa w wyborach prezydenckich.

"Najbardziej znienawidzony człowiek w USA" dotrzymał obietnicy
(Wikimedia Commons CC0)

Biznesmen jest w posiadaniu jedynego egzemplarza płyty. Shkreli udostępnił na Twiterze link, pod którym transmitował na żywo kilka piosenek z "Once Upon A Time In Shaolin". Fragmenty transmisji można znaleźć również na YouTubie - donosi CBS News.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Shkreli obiecał rozpowszechnienie płyty pod koniec października. Zaznaczył, że dojdzie do tego tylko, jeśli wybory prezydenckie wygra Donald Trump, którego jest zwolennikiem. Ku jego uciesze oraz fanów Wu-Tang Clan, biznesmen miał okazję udowodnić, że dotrzymuje obietnic. Zapowiedział również udostępnienie innych perełek ze swojej kolekcji, m.in. niepublikowane piosenki Nirvany i The Beatles.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Shkreli miał zapłacić za jedyny egzemplarz krążka 2 mln dolarów. Według umowy miał również nie ujawniać utworów przez kolejne 88 lat. Przypomnijmy, że biznesmen zyskał miano "najbardziej znienawidzonego człowieka w USA" po tym, jak podwyższył cenę leku wykorzystywanego przy leczeniu AIDS z 13,5 dolara do prawie 750 dolarów za pigułkę.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić