Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla05.06.18 (17:33)

Najstarsza kobieta świata ma 129 lat. "Moje długie życie jest karą boską"

Koku Istambulowa nie wie, dlaczego tak długo żyje. Nigdy nie chciała, by tak się stało, bo twierdzi, że nie przeżyła ani jednego szczęśliwego dnia.
Asehappen Edu / Facebook.com

*Czeczenka rzekomo jest najstarszą kobietę na świecie. * Tak twierdzi rosyjski rząd, a dowodem ma być paszport wewnętrzny staruszki, w którym widnieje jej data urodzenia: 1 czerwca 1889 roku. Jednak nie jest to dla niej powód do radości. Zbliżające się 129 urodziny kobieta uznaje za "karę boską".

*Istambulowa miała już 27 lat, kiedy car Mikołaj II został rozstrzelany wraz z całą rodziną. * Kobieta wspomina "przerażające" nazistowskie czołgi, które mijały jej dom w rodzinnej wiosce w Czeczenii. Miała 55 lat, kiedy skończyła się II wojna światowa. Ona i reszta narodu czeczeńskiego rok wcześniej została deportowana do Kazachstanu i na Syberię za rzekomą kolaborację z Niemcami.

REKLAMA

Patrząc wstecz na moje nieszczęśliwe życie, żałuję, że nie zmarłam w młodości - powiedziała dziennikarzom Istambulowa.

Krewni twierdzą, że kobieta ostatnią córkę pochowała 5 lat temu. Tamara miała dożyć 104 lat. Koku miała kilkoro dzieci, jeden z jej synów zmarł w wieku 6 lat. Staruszka uważa, że w swoim długim życiu nie doświadczyła ani jednego w pełni szczęśliwego dnia, bo wszystkie były wypełnione ciężką fizyczną pracą. Kobieta nie jada mięsa, za to uwielbia zsiadłe mleko. Wątpi jednak, by to miało miało jakiś wpływ na jej długowieczność.

Zobacz również: Potrącił staruszkę na chodniku. Skręcał na parking

*Rosyjski fundusz emerytalny twierdzi, że 37 osób w Rosji ma ponad 110 lat. * Jednak ani Koku Istambulowa, ani żadna z pozostałych 36 osób nie posiada aktu urodzenia, ani żadnego innego dokumentu z wczesnego dzieciństwa. Dokumenty Istambulowej miały zaginąć w czasie II wojny czeczeńskiej, toczącej się w latach 1999 - 2009. Dlatego najstarszą "oficjalnie udokumentowaną" kobietą na świecie jest Japonka, Chiyo Miyako, urodzona 2 maja 1901 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij