Nastolatkowie w Szwecji upijają się żelem do mycia rąk

9

Policjanci biją na alarm. Szweccy nastolatkowie odurzają się przez picie antybakteryjnego żelu do rąk. Takie zachowanie może być bardzo niebezpieczne.

Nastolatkowie w Szwecji upijają się żelem do mycia rąk
(flickr.com, justine-reyes)

Policja w Värmland prosi o pomoc w walce z nowym procederem. Funkcjonariusze zdecydowali się na działanie po tym, jak do szpitala trafiło kilka osób.

Kilku młodych ludzi trafiło na izbę przyjęć z poważnym zatruciem alkoholowym. Nastolatkowie przyznali się, że pili żele z alkoholem - powiedział Stefan Sund, rzecznik policji w rozmowie z The local.

Apteki w Karlskoga, Degerfors i Hällefors będą sprzedawały żele spod lady. To odpowiedź na apel policji i lokalnych władz. Ich zdaniem to, co nie rzuca się w oczy, nie będzie kusiło. W Szwecji można kupować alkohol legalnie dopiero po ukończeniu 20. roku życia. W niektórych barach i pubach można się napić już od 18. urodzin.

W grudniu opublikowano badania, które pokazują spadek spożycia alkoholu wśród szwedzkich licealistów. Odsetek osób, które sięgały po tzw. "napoje wyskokowe" przed ukończeniem szkoły średniej, był najniższy od ponad 40 lat. Dlatego opinia publiczna była zszokowana, kiedy dowiedziała się, że nastolatkowie zaczęli spożywać antybakteryjny żel.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić