Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Niektórzy mają alergię na ćwiczenia. Problem dotyka nawet 2 proc. ludzkości

5
Podziel się:

Alergia nie jest jedynie wymówką. U uczulonych trening może wywołać wstrząs anafilaktyczny. Wpływa na to przede wszystkim dieta.

Niektórzy mają alergię na ćwiczenia. Problem dotyka nawet 2 proc. ludzkości
(flickr.com, franchise opportunities)

Choroba jest podobna do innych alergii. Dotyka ludzi w różnym stopniu. Niektórzy będą odczuwać uciążliwe bóle, inni prawie tego nie zauważą, ale są również przypadki, które mogą prowadzić do śmierci – mówi cierpiąca na chorobę Lindsay Dodgson na łamach Business Insider.

*Wśród objawów wymienia się zaczerwienienia, problemy z oddychaniem albo trawieniem. *Jeżeli mimo tego typu reakcji nie zrezygnuje się z ćwiczeń, to mogą nastąpić poważniejsze problemy, jak np. zaciśnięcie się gardła lub obniżenie ciśnienia krwi. Organizm osób uczulonych na ćwiczenia wytwarza przeciwciała podczas treningu mimo, że nie są one potrzebne. W konsekwencji uwalniane są substancję, które wywołują reakcję alergiczną.

*Na pojawienie się alergii mają przede wszystkim wpływ produkty zawierające pszenicę, kukurydzę, orzeszki ziemne, skorupiaki i pomidory. *W rzadkich przypadkach zdarza się również, że uczulenie wywołują mięso, owoce, mleko i fasola. Należy unikać tych pokarmów, zwłaszcza przed rozpoczęciem treningu. Lekarze zalecają, żeby było to nawet osiem godzin.

Zobacz także: Zobacz także: Rasy kotów, które mogą mieć alergicy

Alergia najczęściej przytrafia się osobom, gdy uprawiają jogging, tenis, taniec albo jeżdżą na rowerze. Rzadziej tego typu fizyczną reakcję powodują aktywności wymagające mniejszego wysiłku, np. chodzenie. Istnieją również formy uczulenia, w których reakcję wywołuje kurz. Wtedy jedyną szansą na uniknięcie wstrząsu jest zmniejszenie intensywności ćwiczeń. Ewentualnie można zastąpić siłownię wyjściem na basen.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Hora madka
5 lata temu
...i wyjaśniły się zwolnienia z WF
fghfghfgh
5 lata temu
Ale bzdury............
Ela
5 lata temu
Każda aktywność szczególnie na świeżym powietrzu jest cenna, ja lubie marszobiegi po lesie takie po 10 - 15 km w weekendy, świetna sprawa. W lesie powietrze też jest super. W odchudzaniu najważniejsze jest aby dobrze rozłozyć wysiłek i kalorie tak aby najwięcej wysiłku wkładać wtedy kiedy palimy tłuszcz a nie cukier. W książce Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii jest to ładnie opisane. Wiem po sobie , ze jak się chce to można zrobić ładną formę.
rpg
5 lata temu
...a alergia na Urząd Skarbowy ?... nie sądzę, żeby wywoływały go orzeszki ziemne...no, chyba, że zjedzone bez odprowadzonego VAT-u...
karo
5 lata temu
Wreszcie wiem na co cierpię! Ale organizm zawsze mnie ostrzega - nie rób tego - a ja go słucham i nie ćwiczę:-)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić