o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Te ćwiczenia na siłowni grożą biegunką

10
Podziel się

Zbyt intensywny wysiłek fizyczny powoduje zmiany we florze bakteryjnej jelita, co ostatecznie może skończyć się biegunką a nawet stanem zapalnym. Tak twierdzą wojskowi lekarze badający zdrowie amerykańskich żołnierzy.

Te ćwiczenia na siłowni grożą biegunką
(iStock.com, g-stockstudio)
bEDjViCt

Długotrwały wysiłek prowadzi do większej przepuszczalności jelit. Według ekspertów US Army Research Institute of Environmental Medicine przedwód pokarmowy potężnie zmęczonego organizmu oddaje zbyt dużo składników odżywczych z trawionego pokarmu. Co gorsza, do krwiobiegu trafiają groźne mikroby, które powinny wydalone.

Wcześniejsze badania pokazały, że zmiana diety w znaczący sposób wpływa na florę bakteryjną jelit. Nasze wnioski pokazują, że nie tylko zmiany w odżywianiu mogą dego dokonać. Wewnętrzna flora bakteryjna reaguje na stres związany z dużym wysiłkiem fizycznym – czytamy w opracowaniu

Badania przeprowadzono na 73 żołnierzach. Przed 4-dniowymi ćwiczeniami, na które składało się m.in. pokonania na nartach trasy długości 51 km z plecakiem o wadze 45 kg, lekarze pobrali próbki krwi i stolca. Potem żołnierze wypili słodki drink z sukralozą, miernikiem przepuszczalności jelit. Po treningu pobrano próbki drugi raz.

bEDjViCv

Wyniki nie pozostawiały wątpliwości. Poziom sukralozy był wysoki, co oznaczało dużą przepuszczalność jelit po wykonanym przez żołnierzy wysiłku fizycznym.

Zazwyczaj, ryzyko problemów jelitowych dotyczy zawodowych sportowców i żołnierzy. Biorąc jednak pod uwagę to, że duży wysiłek na siłowni jest elementem mody na "zdrowe życie", krąg dotkniętych wysiłkowym rozwolnieniem bardzo się poszerzył.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEDjViCB
bEDjViCW
KOMENTARZE
(10)
fisia
2 lata temu
wystarczy mieć odpowiednią dietę i żadne ćwiczenia nie wywołają biegunki. ja do tego dodaje jeszcze kapsułki Debutir, które pomagają moim jelitom odpowiednio pracować. dzięki nim nie ma mowy żebym miała problem z zaparciami albo z biegunkami.
ewa
3 lata temu
ja i bez takich ćwiczeń miałam kiedyś częste biegunki. po prostu działo się to znienacka i występowało przez 2 - 3 dni. dopiero jak zaczęłam stosować lek Debutir to moje jelita już się nie buntowały. zaczęły pracować normalnie i tak żeby wszystko było w należytym porządku.
zmb
4 lata temu
a to nie bylam zatruta tylko przepracowana?
bEDjViCX
ja
4 lata temu
A film do artykułu to już w ogóle nie wiadomo z jakiej parafii...
50latek
4 lata temu
Brawo autor, gdzie mój komentarz , bzdurne komentarze można pisać ,ale prawdziwy najbardziej boli
sar
4 lata temu
odkąd pamietam borykalam się z nadwagą i teraz mimo że stosuje nowy suplement 2 tygodnie mogę już go polecać każdej która ma taki problem jak ja miałam. Polecam Slimcea bo to pierwszy suplement który w takim stopniu wspiera moją kurację odchudzająca. Schudłam już 2kg przez 2 tygodnie.
dwudusznik so...
4 lata temu
MAM ZAPARCIA I CHĘTNIE SKORZYSTAŁBYM Z TAKICH ĆWICZEŃ. MOŻE WRESZCIE BY MNIE PRZECZYSCIŁO.
Rozwolniony
4 lata temu
A ja znów dałem się nabrać że może poczytam coś mądrego. Sukraloza mi skoczyła, spadam...
oj
4 lata temu
żołnierze to bardzo ciężko ćwiczą to pewnie tak ale normalne ćwiczenia nie zaszkodzą , trzeba badać przeciętnych ludzi
Legolas
4 lata temu
To co piszecie również:(
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić