Nieładna manipulacja w sieci. Kto chce oczernić KOD?

Komitet Obrony Demokracji w trakcie protestu miał chcieć „bratniej pomocy narodu niemieckiego”. Zdjęcie z takim napisem na transparencie zaczęło krążyć w sieci.

Nieładna manipulacja w sieci. Kto chce oczernić KOD?
(PAP, Leszek Szymański)

*Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. *Szybko zauważyli, że fotografia została przerobiona, a napis - mocno zmanipulowany.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*Napis został zupełnie zmnienony. *Zamiast słów "Częstochowa dla demokracji", pojawiło się zdanie "Czekamy na bratnią pomoc narody niemieckiego".

Hasło to brzmi nieco kuriozalnie i przywołuje najgorsze skojarzenia z czasów stanu wojennego, gdy przeciwnicy "Solidarności" chcieli pomocy "bratniego narodu radzieckiego" w utrzymaniu komunistycznego reżimu – komentuje serwis natemat.pl.

Serwis twierdzi, że autorami przeróbki są zwolennicy PiS. Osłabienie poparcia dla władzy miło pobudzić ich do aktywności w sieci. Według redakcji natemat.pl chcą to nadrobić "w najgorszy z możliwych sposobów".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

*KOD demonstrował w sobotę w całej Polsce. *Był to efekt niezadowolenia ze zmian w funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego oraz upolityczenienia mediów publicznych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić