aktualizacja 

Niemcy odsyłają uchodźców do Czech

59

Uchodźcy z Iraku skarżyli się na złe warunki panujące w czeskim ośrodku. Zrezygnowali z pomocy Czech i w kwietniu wyjechali do Niemiec. Tam jednak nie zagrzeją miejsca na długo.

Niemcy odsyłają uchodźców do Czech
(PAP, Sedat Suna)

Niemcy chcieli ich odesłać natychmiast, jednak imigranci odwołali się od tej decyzji. Zawnioskowali o azyl. Jak informuje TVN 24, w sprawie orzekł Sąd Administracyjny w Dreźnie. Według wyroku niemieckie władze mogą ostatecznie odesłać 25 Irakijczyków.

Irakijczycy twierdzili, że w czeskim obozie panowały złe warunki. Skarżyli się, że byli nieustannie kontrolowani przez policję, która równocześnie nie zapewniała im ochrony przed atakami ze strony wrogo nastawionych Czechów. Jednak drezdeński sąd uznał, że tylko rząd w Pradze, który wcześniej przyznał uchodźcom wizy, może zapewnić im azyl.

Dalsze losy Irakijczyków to wielka niewiadoma. Po powrocie do czeskiego obozu dla uchodźców mogą zostać odesłani do Iraku. Nie wiadomo czy władze pozwolą im na pozostanie na terenie Czech. W kwietniu nasz sąsiad miał przyjąć grupę chrześcijan z Iraku, jednak ostatecznie znaleziono jedynie 89 chętnych, z czego 40 zdecydowało się na pozostanie w Czechach, a reszta wróciła do ojczyzny.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić