Niemcy w strachu przed karnawałem. Proszą uchodźców, by nie gwałcili kobiet

156

Organizatorzy karnawału w Kolonii i Bonn postanowili zapobiec ewentualnym wybrykom ze strony imigrantów.

Niemcy w strachu przed karnawałem. Proszą uchodźców, by nie gwałcili kobiet
(PAP/EPA, HENNING KAISER)

W przyszłym tygodniu w Niemczech rozpoczną się uliczne zabawy karnawałowe. W związku z tym lokalne władze robią wszystko, by uniknąć przypadków napaści na kobiety, jakie miały miejsce w noc sylwestrową. Na ulicach Bonn i Koloni uchodźcy otrzymują przygotowane ne tę okazję ulotki, zawierające m.in. informacje na temat odpowiedniego podejścia do osób płci żeńskiej. Głównym celem dystrybucji ulotek jest przekazanie imigrantom klarownej informacji: mężczyzna nie może zmusić kobiety do intymnych zbliżeń wbrew jej woli.

Broszury wydrukowano w kilku językach, w tym po arabsku. Dzięki nim imigranci mogą się dowiedzieć, czym jest tradycja karnawałowa i jak przebiegają uliczne zabawy. Ulotki przypominają im także o konieczności okazywania szacunku innym i przestrzegania prawa. Zawierają również stanowczy apel o nieoddawanie moczu w miejscach publicznych.

Autorzy broszur wspominają także o alkoholu. Informują, że spożywanie go podczas zabaw karnawałowych stanowi powszechny zwyczaj, ale nie jest koniecznością Jeden z Syryjczyków, który przyjechał do Niemiec 3 miesiące temu, przyznał w rozmowie z "Daily Mail", że tutejsze zwyczaje są dla niego zupełnie nowe.

W moim kraju nikt tego nie robi. Tutaj ludzie się przebierają, piją alkohol, to wszystko jest dla mnie dziwne - powiedział 19-latek.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić