Tomasz Wiślicki| 
aktualizacja 

Niezwykła płyta z muzyką Bowiego. Nie możesz przegapić

0

Pod tytułem "Lazarus" kryje się nie tylko jeden z ostatnich, opublikowanych tuż przed śmiercią, przebojów Davida Bowie. To także tytuł musicalu wykorzystującego muzykę legendarnego wokalisty, do którego 21 października ukaże się ścieżka dźwiękowa. Zawiera ona dodatkowo trzy ostatnie nagrania zarejestrowane przez artystę w studio.

Niezwykła płyta z muzyką Bowiego. Nie możesz przegapić
(materiały promocyjne)

*Na "Lazarus (Original Cast Recording)" znajdzie się 19 utworów. *Usłyszymy takie hity, jak m.in. "Life On Mars?", '"Heroes"', "Changes" czy "Love Is Lost" w interpretacji osób zaangażowanych w tytułowe widowisko. Wśród wykonawców znaleźli się tu m.in. Michael C. Hall (znany z serialu 'Dexter'), Sophia Anne Caruso, Cristin Miloti, Michael Esper i siedmioosobowy zespół towarzyszący wokalistom podczas występów z "Lazarusem'" w Nowym Jorku.

Producentem płyty jest reżyser musicalu, Henry Hey. Nie jest to przypadkowe nazwisko - Hey wcześniej pracował z Davidem Bowie przy płycie "The Next Day. Nagrania zarejestrowano 11 stycznia 2016 roku, zaledwie kilkanaście godzin po śmierci artysty - wiele biorących udział w projekcie dopiero w studio dowiedziało się o tragicznych wydarzeniach z poprzedniego wieczoru.

*Ścieżka dźwiękowa z "Lazarusa" to wydawnictwo dwupłytowe. *Na drugim krążku znajdzie się oryginalna wersja tytułowego utworu, w wykonaniu Davida Bowie, a także trzy ostatnie nagrania zarejestrowane w studiu przez Davida - "No Plan", "Killing A Little Time" i "When I Met You". Wydawnictwo będzie można kupić w formie cyfrowej, na dwóch płytach CD, lub trzech winylach. Prawdziwi kolekcjonerzy mogą kupić limitowaną edycję z białym winylem, która dostępna jest na stronie artysty.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić