Niezwykłe podwodne zdjęcie

56
Podziel się:

Australijski fotograf Tim Samuel uchwycił niezwykły moment.

Niezwykłe podwodne zdjęcie
(Instagram.com, timsamuelphotography)

Samuel robił podwodne zdjęcia niedaleko zatoki Byron Bay. Nurkował niedaleko rafy koralowej z przyjacielem i operatorem kamery Frannym Plumridgem. Panowie chcieli sfotografować żółwie. Wtedy zobaczyli prawdziwe okrucieństwo dzikiej natury i bezkresnego oceanu - rybę uwięzioną wewnątrz meduzy.

Wtedy ją zobaczyłem. Wokół nie było żadnych innych ryb, tylko ta jedna, uwięziona w meduzie - powiedział Tim Samuel w rozmowie z CNN.

Samuel popłynął za rybą. Śledził ją przez około 20-30 minut. Chciał zrobić zdjęcie, ale miał spore trudności ze złapaniem ostrości. Kiedy w końcu się udało, fotograf jeszcze tego samego dnia umieścił fotografię w sieci.

Ryba próbowała płynąć prosto, ale meduza jej przeszkadzała. Przez chwilę naszła mnie myśl, by ją uratować, ale podjąłem decyzję, że muszę pozwolić naturze wziąć to, co należy do niej -dodał Samuel.

Fotograf pokazał zdjęcia naukowcom. Biolodzy morscy, których poznał podczas pracy dla australijskiego pisma "Australian Geographic", powiedzieli, że nigdy wcześniej nie widzieli czegoś podobnego. Natomiast uczeni z Centrum Badań Morskich z Uniwersytetu w Queensland podejrzewają, że rybą ze zdjęcia mógł być młody karanks. Gatunek jest znany z wykorzystywania parzydełek meduz do ochrony. Być może mały bohater użył prześwitującej koleżanki jako czegoś w rodzaju tarczy.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić