Tomasz Wiślicki| 
aktualizacja 

Nintendo pokazało nową konsolę. Znamy szczegóły i cenę

1

Nowy produkt japońskiej firmy w Europie będzie można kupić już 3 marca. Podstawowy model sprzętu będzie kosztować 300 euro (ok. 1300 złotych).

Nintendo pokazało nową konsolę. Znamy szczegóły i cenę
(nintendo.com)

Switch to nowe podejście do tematu konsoli. Nazwa urządzenia, z ang. "przełączać", świetnie oddaje to, jak ma działać. Będzie można na nim grać zarówno jak na tradycyjnej konsoli podłączonej do telewizora, jak i na przenośnym urządzeniu. Bateria wystarczy na 3 do 6 godzin. Dołączany ekran ma być dotykowy.

Bocznych modułów konsoli, JoyConów, używać będzie można na wiele sposobów. Wyposażone są one w sensor ruchu, zaawansowane wibracje, a nawet kamery. Grą, która wykorzystuje wszystkie możliwości urządzenia i zarazem flagowym produktem Nintendo ma być kolejna część "The Legend of Zelda", zatytułowana "Breath of the Wild".

Co ciekawe, Switch pozbawiony będzie blokady regionalnej. Umożliwi to uruchomienie na nim wszystkich gier, niezależnie od tego, czy kupione zostały w Tokio, czy w Polsce. Wiadomo też, że jesienią tego roku otwarty zostanie płatny serwis internetowy, umożliwiający zakup gier i rozgrywkę sieciową.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić