REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski04.02.19 (17:29)

Nowa broń Rosji. Snajperzy nie są w stanie trafić w cel

Rosjanie montują na dwóch okrętach system oślepiania przeciwnika i wywoływania halucynacji. 5P-42 Filin sprawia, że cel staje się niewidoczny.
mil.ru / Wikimedia Commons CC BY-SA

Technologię stworzyła firma Roselektronika. System trafia w pierwszej kolejności na dwie fregaty rosyjskiej marynarki wojennej: Admirała Gorszkowa oraz Admirała Kasatonowa - podaje "Newsweek". Ale zostanie również zainstalowany na innych jednostkach.

5P-42 Filin to instalacja optyczna ochraniająca potencjalny cel. Emituje wiązkę światła podobną do stroboskopowej, co uniemożliwia precyzyjne naprowadzenie wrogiego ognia na okręt. Potrafi zakłócać też noktowizję i laserowe systemy celowania. Zasięg wynosi 5 kilometrów.

REKLAMA

Testy systemu wypadły więcej niż obiecująco. Producent podaje, że 45 procent strzelców, w tym również snajperów, nie było w stanie trafić w ochraniany przez 5P-42 Filin cel z powodu zawrotów głowy, nudności i dezorientacji. Kolejnych 20 procent skarżyło się na halucynacje. Relacjonowali, że widzieli jedynie kulę światła przed oczami.

Rosjanie planują wyposażyć kolejne okręty w system 5P-42 Filin. Są one w tej chwili w budowie. Fregaty Admirał Gorszkow i Admirał Kasatonow patrolują Ocean Arktyczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij