Nowa komisja śledcza? Chcą badać, dlaczego nie ma wpływów z VAT

50

Mariusz Błaszczak pochwalił się dziennikarzom tematami podejmowanymi na spotkaniu posłów PiS w Jachrance. Poza specjalnym zespołem w Biurze Ochrony Rządu, który zajmie się badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej, minister wymienił możliwość powołania nowej komisji śledczej.

Nowa komisja śledcza? Chcą badać, dlaczego nie ma wpływów z VAT
(East News, Witold Rozbicki/REPORTER)

Komisja ma zająć się brakiem wpływów z podatku VAT. Z wypowiedzi ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka jasno wynika, że nowy rząd winą za to obarcza koalicję PO-PSL.

Będziemy robić wszystko, żeby wyjaśnić te afery, które zostały zamiecione pod dywan za czasów rządów poprzedniej koalicji, koalicji PO-PSL. My rozważamy powołanie komisji śledczej, która zajmie się nadużyciami związanymi z brakiem wpływów z podatku VAT. To są potężne, potężne nadużycia. Można mówić o dziesiątkach miliardów złotych - tłumaczył Mariusz Błaszczak.

Minister podkreślił jednak, że ostateczne decyzje nie zapadły. Jednak działania zostały podjęte w innej sprawie - informuje TVN24. Szef Biura Ochrony Rządu powołał specjalny zespół, którego zadaniem będzie zbadanie przygotowania zabezpieczenia wyjazdu Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska w 2010 roku.

Powołał taki zespół szef Biura Ochrony Rządu, gdyż postawa tej służby przed 10 kwietnia 2010 roku była skandaliczna - powiedział Błaszczak.

Na spotkaniu w Jachrance rozmawiano też o zmianach w ordynacji wyborczej. Według wypowiedzi Błaszczaka, PiS ma już przygotowane projekty, polityk jednak nie chciał zdradzać zbyt wielu szczegółów. Jedną ze zmian miałoby być wprowadzenie przezroczystych urn, czy możliwości monitorowania prac komisji wyborczych przez internet. Nie wiadomo jednak czy miałby się zmienić sposób wybierania posłów do Sejmu. Detalami na ten temat minister nie chciał się podzielić.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić