Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Nowe zasady dostępu do broni w UE. Również w Polsce

1
Podziel się

Organy Unii Europejskiej uzgodniły tymczasowe porozumienie dotyczące ograniczeń dostępu do broni. Mają obowiązywać na terenie całej UE. Jest to reakcja na coraz częstsze ataki terrorystyczne.

Nowe zasady dostępu do broni w UE. Również w Polsce
(flickr.com, https://www.flickr.com/photos/familymwr)
bEUPCWBh

Ograniczą obrót tzw. bronią dezaktywowaną. Jest to oręż pozbawiony zdolności bojowych, na skutek modyfikacji, utrudniających użycie ostrej amunicji. Do tego typu broni zaliczamy pistolety gazowe, hukowe i na ślepe naboje. Sprawni rusznikarze potrafią ją przerobić, by była aktywna bojowo.

Broń automatyczna i półautomatyczna na cenzurowanym. Przepisy, dotyczące jej kupowania, będą znacznie zaostrzone dla osób prywatnych. Po wprowadzeniu nowych przepisów, będzie trzeba przejść badania psychologiczne oraz udowodnić przynależność do klubu strzelectwa sportowego. Tylko wtedy uzyska się pozwolenie na taki arsenał.

Pierwotnie miał być całkowity zakaz dostępu do tego typu broni. Z uwagi jednak na jej powszechność w niektórych państwach, ostatecznie zdecydowano się na bardziej liberalne podejście.

bEUPCWBj

Ograniczenie handlu bronią w internecie. Wprowadzony ma być specjalny system oznaczenia np. pistoletów. Pozwoli to na lepszą kontrolę oraz możliwość monitorowania, gdzie dana sztuka akurat się znajduje.

Nowe prawo dotknie także kolekcjonerów. Do tej pory nie wszystkie przepisy dotyczące broni ich dotyczyły. Teraz kolekcjonerzy oraz muzealnicy mają być traktowani, jak osoby prywatne. Będą mogli kupować broń, ale pod określonymi warunkami.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUPCWBK
KOMENTARZE
(1)
Strzelec
5 lata temu
Tak się właśnie kończy czytanie po łebkach i brak weryfikacji źródeł. Rzetelne dziennikarstwo upada. Przepisy które usiłuje wprowadzić KE to nie reakcja na ataki terrorystyczne. Pasztet, który przygotowali był w tajemnicy przygotowywany na wiele miesięcy przed atakami terrorystycznymi. Nie ma w tych zaleceniach ani jednego który utrudniałby życie terrorystom - oni zaopatrują się na czarnym rynku, a nie starają się o pozwolenia. Przepisy te skierowane są przeciw obywatelom Unii, którzy przestrzegają prawa i o posiadanie broni starają się w sposób legalny i tylko im utrudnią życie. Po co jest to robione - ano odpowiedzcie sobie sami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić