o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Obiecano im pracę hostess. Skończyły w serwisie erotycznym

49
Podziel się

Dwie dziewczyny z Białegostoku, 18 i 20-latka, znalazły w serwisie z ogłoszeniami ofertę pracy dla hostess. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zaproponowano im lepiej płatne zajęcie. Miały rozmawiać na czacie. Gdy odkryły, że to serwis erotyczny, miały już podpisane umowy i nie mogły zrezygnować.

(iStock.com)
bDTVboXp

Zadaniem dziewczyn była rozmowa przez internet z osobami z USA. Pierwotnie miały czatować na zwykłe tematy takie jak rozrywka czy sport. Wyraźnie zaznaczano, że praca nie ma związku z erotyką. Jednak na szkoleniu okazało się, że rozmowy dotyczą przede wszystkim seksu - podaje tvn24.pl. Taka praca nie podobała się dziewczynom. Postanowiły zrezygnować, ale pojawił się problem.

Odejście nie było łatwe. Oprócz umowy podpisały także weksle in blanco. To, czego na nich brakowało, to informacji o wysokości kary do zapłacenia na wypadek, jeśli zechcą rzucić pracę. Pracodawca mógł tam wpisać dowolną kwotę a potem rządać zapłaty.

Wmówiono tym paniom, że aby wykonywać tę pracę zobowiązane są podpisać umowę licencyjną na wykorzystanie konkretnego oprogramowania, konkretnej licencji na określonym polu eksploatacji. Jak osiemnastoletnia dziewczyna, która szuka pierwszej pracy, jak ona może to zrozumieć? - powiedział portalowi adwokat Bartosz Wojda.

bDTVboXr

Białostoczanki nie potrafiły się wyplątać z takich kłopotów. Sprawą zajęła się białostocka prokuratura. Dopatrzyła się w działaniu pracodawcy znamion przestępstwa. Niewykluczone, że poszkodowanych jest więcej.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTVboXS
KOMENTARZE
(49)
el blanco
4 lata temu
MĄDRE, INTELIGENTNE DZIEWCZYNY, chyba dobrą podstawówkę skończyły i dalsza edukacja nie była im potrzebna. 7% bezrobocia, a te inteligentne istoty weksel in blanco podpisują, aby miały pracę. Pogratulować!
MH
4 lata temu
Zapamiętajcie młodzi ludzie NIGDY NIE PODPISUJCIE WEKSLI IN BLANCO!!!!!! To wbrew prawu i "Erotyczna Firma"? popełniła przestępstwo! Do weksla powinna być dołączona deklaracja wekslowa. I jeszcze jedno, jeżeli firma, która żąda podpisania weksala, to albo uciekać albo nic nie podpisywać bez konsultacji z prawnikiem.
Atyde
4 lata temu
Panie Krzysztofie - "żądać" to jednak nie to samo co "rządzić" - a Pan chyba nieco pomylił znaczenie tych dwóch słów. Pozdrawiam.
bDTVboXT
Janek1
4 lata temu
Podpisały weksle in blanko, rzeczywiście z taką inteligencją nadają się tylko do seksu.
von Klops
4 lata temu
Ja znam ten typ dziewczyn - jak to mówi moja mama: szukają takiej pracy żeby ręce i głowa miały spokój. Znam taką dziewczynę, w sumie to już teraz starą babę, która pracowała w stu różnych miejscach, w żadnym długo nie zagrzała miejsca, co chwile miała jakieś "genialne" pomysły, a to otwierała agencje reklamową, a to firmę sprzątającą, a to jechała za granicę zbierać truskawki żeby po kilku godzinach uciekać z powrotem do kraju. Wzięła pełno kredytów, w końcu jej matka musiała sprzedać mieszkanie żeby je spłacić, a ona nadal - pół roku nie pracuje, potem gdzieś się zatrudni, po tygodniu stwierdza, że nie dało się wytrzymać, bo było za ciemno, za zimno, za ciepło, za głośno i rezygnuje. Nigdy nie podjęła "normalnej" pracy typu ekspedientka, kelnerka, zawsze pakowała się w jakieś podejrzane interesy takie żeby te ręce i głowa nie musiały się wysilać.
Najnowsze komentarze (49)
józek
4 lata temu
Dziewczyny raczej nie bardzo mądre, to fakt, takich jest dużo. Ale Przedsiębiorcy to oszuści, złodzieje, kłamcy , szantażyści , najgorszego pokroju przestępcy, takich też jest dużo i takich powinno się nie tylko zamknąć za kratki ale przede wszystkim pozbawić majątku do zera, który takimi metodami "zarobili"
Hans Kloss
4 lata temu
Szczera prawda (niestety)
Hans Kloss
4 lata temu
Wojtek Sokół już ładnych parę lat temu rapował o takich pustakach - polecam "Sens życia"😉
Polak2017
4 lata temu
Wcale się nie dziwię takiego zachowania dziewczyn. W szkole nie uczą niczego, co by było związane z problemami wchodzenia w dorosłość.Nie są poruszane tematy studiów, pierwszej pracy, praw obywatelskich, pracowniczych i innych. Poza tym nawet, jeśli się domyślały, o co może chodzić, nie wiedziały, że będą przy okazji traktowane jak panie lekkich obyczajów i nie będą mogły dobrowolnie odmówić.
kik
4 lata temu
...dawały bo taka była umowa... ale jak się złapało wszystkie weneryki to trzeba robić raban o weksle - jak się je podrobi...
gość
4 lata temu
Ciągle głupiutkie i naiwne.... Przypadek??
zezx
4 lata temu
Smutne co powiem : jak sie ma takie predyspozycje umysłowe - to taka ,, praca " jest jedyna do jakiej sie nadają !
pyk
4 lata temu
Chyba Zbyszek z Mariuszem powinni się tym energicznie zająć, ale wydaje się, że NA TO energii im nie starczy.
bDTVboXL
POLonista
4 lata temu
ŻĄDAĆ zapłaty...od Żądzy...Żądań... Naszego RZądu, to Ty w to nie mieszaj Panie Krzysztofie N. Polska mowa być gumowa?
heniu
4 lata temu
już od wielu lat od nowelizacji kodeksu pracy do rozdziału o odpowiedzialności pracownika takie weksle są nielegalne jak mozna tego nie wiedzieć
nieczuły
4 lata temu
ktoś ma adres z tymi kamerkami?
ktoś
4 lata temu
Wysyłam grupę uderzeniową do tej firmy.
asdfsa
4 lata temu
Z takim intelektem do innej pracy się i tak nie nadawały.
VVD
4 lata temu
Co to znaczy że nie mogły zrezygnować? Jak Chazan mógł powiedzieć że go sumienie boli by zrobić matce, dziecku, ojcu i innym świństwo to było ok. Zawsze można wyjść i nie wracać a jeszcze lepiej ich pozwać
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić