Wróć na
Natalia Bogucka
|

Ostatnia obawa Stephena Hawkinga. Bogaci stworzą rasę nadludzi i zniszczą ludzkość

382
Podziel się

W swoich ostatnich esejach, Stephen Hawking obawiał się, że bogaci ludzie za pomocą inżynierii genetycznej zaczną manipulować swoim DNA, a także kodem swoich dzieci.

Ostatnia obawa Stephena Hawkinga. Bogaci stworzą rasę nadludzi i zniszczą ludzkość
(East News)

Naukowiec zmarł w marcu, ale pozostawił zbiór artykułów, które nakreśliły jego obawy dotyczące przyszłości gatunku ludzkiego. Zostaną one opublikowane w jego pośmiertnej książce pt. "Brief Answers to the Big Questions", której premiera zapowiadana jest na 16 października.

*Stephen Hawking wyobraził sobie świat "superludzi". * Nowa rasa mogłaby wykazywać większą inteligencję, długowieczność i być odporna na choroby - podaje Metro.

Gdy pojawią się nadludzie, pojawią się poważne problemy polityczne z nieulepszonymi ludźmi, którzy nie będą w stanie z nimi konkurować. Prawdopodobnie zginą lub przestaną mieć znaczenie. Zamiast tego pojawi się wyścig "samoprojektujących" się istot, które stale będą się rozwijać - napisał Hawking.

Profesor przepowiedział, że nie pomoże nawet wprowadzenie prawa ograniczającego inżynierię genetyczną. Zawsze bowiem będą ludzie gotowi złamać wszelkie zasady, by poprawić ludzkie cechy, takie jak pamięć, odporność na choroby i długość życia.

Jestem pewien, że w tym stuleciu ludzie odkryją, jak modyfikować inteligencję i instynkty, takie jak agresja - powiedział Stephen Hawking.

Naukowiec odniósł się do CRISPR - systemu, który pozwala modyfikować szkodliwe geny i dodawać nowe. Ta rewolucyjna technika wynaleziona zaledwie sześć lat temu pozwala naukowcom ciąć wszelkiego rodzaju materiał genetyczny.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(382)
hedex
rok temu
obawiam się że własnie tak będzie
no
rok temu
to żadna nowość robią to od dawna bo dla ziemi i ludzi nie ma już ratunku
Steve
rok temu
to trwa juz 2 tys.lat i wkrotce zacznie sie rzez
Piotr
rok temu
Biedacy nie wyginą, ponieważ bogacze czerpią bogactwo z pracy biedaków. Gdyby wyginęli, to nie będzie miał kto pracować na bogaczy.
Nygus avulgar...
rok temu
To już się dzieje, bogatsi mają dostęp do lepszego kształcenia i do lepszej pracy. Co za tym idzie do lepszego życia i opieki.
Najnowsze komentarze (382)
wiech
4 miesiące temu
Czy człowiek inteligentny to człowiek dążący do zagłady świata i ludzkości. Coś mi tu nie licuje. No chyba że jest to psychopata.
cZŁOwiek
rok temu
Bzdura. Co z tego że garstka najbogatszych będzie mocniejsza i lepsza, nie dadzą rady wygrać mając naprzeciw kilka MILIARDÓW przeciwników.
axel
rok temu
Jak bogaci zniszczą ludzkość (czyli większość biednych) to przecież ich bogactwo zniknie w naturalny sposób. Bo jak wszyscy będą "bogaci" to kto na nich będzie pracował? INNI BOGACI???
errata
rok temu
Niemcy w trosce o własny gospodarczy interes zaprosili dzikich ...ale okazało sie ze dzicy chętnie przyjechali z dziećmi i chorymi ale po Socjal i nasze białe kobiety, ale nie do pracy.
Marysia
rok temu
Inżynieria genetyczna może doprowadzić jedynie do tego , że zamiast nadczłowieka powstanie bliżej nieokreślona hybryda i to dopiero może być problem.
greg
rok temu
Mnie tylko zastanawia na kim będą żerować bogaci gdy biedni zdechną ?
Magneto
rok temu
Ziemia jest przeludniona zatruta i musi się oczyscic
adzi
rok temu
a za zabawą w Najwyższego będą stały koncerny farmaceutyczne... rzecz jasna
Lodzermensch
rok temu
Wojnę rozpętali Übermensche , natomiast prześladowani byli Untermensche. Taka jest jakość kształcenia w RP, nie wymagam aby wszyscy posługiwali się niemieckim, ale historię i pewne pojęcia wypada znać.
rozsądny
rok temu
ludzkość powinna wyginąć - niszczymy planetę na wszelkie możliwe sposoby...
Jol
rok temu
Wehikuł czasu Wellesa ...
niobe
rok temu
zawsze było tak, że bogaci mogą wszystko... niby handel organami jest nielegalny a bogaci żyją ponad 100 lat bo mieli np 8 przeszczepów różnych organów.. (Rockefeller np) można??
Ferievth
rok temu
Większość złych rzeczy, które spotyka społeczeństwo nie jest wynikiem nieznajomości rozwiązania naukowo- technicznego, ale brakiem woli ich wprowadzenia. Jako ludzkość wydajemy kasę, skutki naszej pracy, na rzeczy drugorzędne i przestarzałe technologie, które dawno mogłyby by być zastapione lepszymi i tańszymi, a wykorzystane do wspólnych projektów o charakterze globalnym. To co jest wynika z władzy, która trzyma na tym łapę i zyski i systemu opartego na liberalizmie ekonomicznym. Dopiero wyczerpanie dotychczasowych surowców lub wielka katastrofa o charakterze globalnym może zmieni sytuację.
Wujek
rok temu
Zanim to nastąpi, Muhammady zniszczą cywilizację.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić