Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Otrzymał karę dożywocia. W więzieniu wzbogacił się o 310 tysięcy funtów

8

Sprawą Iana Workmana żyła cała Wielka Brytania. Teraz 64-letni morderca znów znalazł się na ustach współobywateli. Skazany na dożywocie mężczyzna został beneficjentem kilkuset tysięcy funtów.

Otrzymał karę dożywocia. W więzieniu wzbogacił się o 310 tysięcy funtów
(LANCASHIRE CONSTABULARY)

Ian Workman przebywa obecnie w wiezieniu. Przed skazaniem przez 30 lat prowadził własny biznes IGW Group w Bolton i Blackburn w Anglii. Już po tym, jak został skazany, złożył do sądu wniosek o rozpatrzenie nieprawidłowości dotyczących jego firmy.

Roszczenie dotyczyło rozliczania podatku VAT, który Workman płacił w trakcie prowadzenia firmy. 64-latek twierdził, że powinien otrzymać pieniądze z tytułu nadpłaty. Ostatecznie sąd poparł jego argumentację i więzień otrzymał 310 tysięcy funtów (ponad półtora miliona złotych).

Ian Workman nie brał udziału w procesie. Jak podaje "Daily Mirror" 64-latek przedstawił swoje argumenty w sądzie za pośrednictwem nagrania wideo.

Zobacz także: Zobacz też: Przebadali mózg zbrodniarza, by szukać przyczyny straszliwych czynów. Wyniki zaskakują

Kogo zamordował Ian Workman?

Jak podaje BBC, Ian Workman został skazany na dożywocie w 2011 roku. Brytyjczyk zamordował swoją żonę Susan Workman, z którą był w trakcie rozwodu.

Susan Workman została dźgnięta w klatkę piersiową aż 35 razy. Jak ustalono w toku śledztwa, Ian Workman zaatakował ją, gdy opisywała na komputerze nadużycia, jakich dopuszczał się wobec niej mąż.

64-latek argumentował przed sądem, że zabił żonę w ramach obrony własnej. Po usłyszeniu wyroku 64-latek złożył pozew przeciwko swoim obrońcom, oskarżając ich o zaniedbanie i niekompetencje, które w konsekwencji doprowadziły do jego skazania. Jednak Sąd Apelacyjny odrzucił te roszczenia.

Ian Workman ma prawo do zwolnienia warunkowego. Jednak zanim to nastąpi, będzie musiał spędzić w więzieniu minimum 17 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić