Seweryn Dracki| 

Pączki w tłusty czwartek. Najlepsze kryją w środku...

0

Odwieczna wojna postu z karnawałem jest niczym przy trwających sporach o to, które pączki są najlepsze. Tłusty czwartek już 28 lutego, zatem postanowiliśmy rozwiązać ten dylemat. A także odpowiedzieć na pytanie: pączki czy faworki?

Pączki w tłusty czwartek. Najlepsze kryją w środku...
(East News, Krystyna Blatkiewicz/REPORTER)

Tłusty czwartek to temat, który rozpala nie tylko apetyt Polaków, ale również ich... głowy. Wystarczy spojrzeć do popularnych haseł w wyszukiwarkach, w których szukamy namiętnie fraz: "pączki przepis Gessler" czy "pączki siostry Anastazji" (życzymy wam żebyście mogli spróbować i jednych i drugich i porównać).

Bo o tym, że w tłusty czwartek 2019 wypada... 28 lutego wszyscy już chyba wiedzą, co?

My natomiast postanowiliśmy o pączki, a właściwie ich wnętrze, a więc nadzienie - zapytać Polaków. I wreszcie rozwiązać spór:

Z jakim nadzieniem pączki są najlepsze?

Ankietowani nie mieli wątpliwości. 43 proc. badanych wskazało, że ich ulubionym nadzieniem w pączkach jest to różane. Zaskakująco (przynajmniej dla nas) wygląda drugie miejsce na pączkowym podium. Otóż 23 proc. respondentów lubi pączki z advocatem.

Dalej: 13 proc. wskazało pączki z czekoladą, 9 proc. pączki z powidłami śliwkowymi, "inne" wybrałoby zaś 7 proc.

Co ciekawe, zaledwie 1 proc. Polaków nie lubi pączków z nadzieniem, a 4 proc. nie lubi ich wcale.

Faworki kontra pączki 0:1
Pączki i ich nadzienie to jedno, a rywalizacja między nimi a faworkami, to już całkiem co innego. Okazuje się, że w tej rywalizacji zwycięzca też może być tylko jeden: pączki!

To właśnie na nie, jako na ulubiony przysmak związany z tłustym czwartkiem wskazało 73 proc. ankietowanych. Na faworki, zwane inaczej "chrustem" postawiło zaś 17 proc. respondentów.

Tak czy inaczej, życzymy wam naprawdę tłustego czwartku!

Zobacz także: Tłusty czwartek. Pączki... bananowe. Prosty przepis!

Badanie przeprowadzone na panelu Ariadna w dniach 8 – 11 lutego 2019 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1063). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić